Car Parts & Accessories by NRF
NRF, specialist in Climate control and Cooling for the Automotive market, with its commitments to the design, production and distribution. Categories
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Inlet Diameter | 22.7 mm |
| Outlet Diameter | 18.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 640 mm |
| Core Width | 357 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Inlet Diameter | 22.7 mm |
| Outlet Diameter | 18.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 640 mm |
| Core Width | 357 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 13.7 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 715 mm |
| Core Width | 444 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 13.7 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 715 mm |
| Core Width | 444 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | EASY FIT |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Core Width | 379 mm |
| Core Length | 576 mm |
| Inlet Diameter | 13.8 mm |
| Outlet Diameter | 11.8 mm |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | EASY FIT |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Core Width | 379 mm |
| Core Length | 576 mm |
| Inlet Diameter | 13.8 mm |
| Outlet Diameter | 11.8 mm |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Width | 318 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 13.8 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 673 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Width | 318 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 13.8 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 673 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 510 mm |
| Core Width | 338 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 510 mm |
| Core Width | 338 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Type | Condenser, air conditioning |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Core Length | 525 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Width | 406 mm |
| Outlet Diameter | 18.4 mm |
| Inlet Diameter | 18.4 mm |
Important compatibility info
| Type | Condenser, air conditioning |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Core Length | 525 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Width | 406 mm |
| Outlet Diameter | 18.4 mm |
| Inlet Diameter | 18.4 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 657 mm |
| Core Width | 263 mm |
| Core Depth | 20 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 657 mm |
| Core Width | 263 mm |
| Core Depth | 20 mm |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Core Length | 661 mm |
| Core Width | 428 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Core Length | 661 mm |
| Core Width | 428 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 510 mm |
| Core Width | 429 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 510 mm |
| Core Width | 429 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 592 mm |
| Core Width | 462 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 592 mm |
| Core Width | 462 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Extra Description | EASY FIT |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Inlet Diameter | 19.6 mm |
| Outlet Diameter | 17 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 659 mm |
| Core Width | 545 mm |
| Core Depth | 12 mm |
Important compatibility info
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Extra Description | EASY FIT |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Inlet Diameter | 19.6 mm |
| Outlet Diameter | 17 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 659 mm |
| Core Width | 545 mm |
| Core Depth | 12 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.3 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 585 mm |
| Core Width | 521 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.3 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 585 mm |
| Core Width | 521 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.2 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 430 mm |
| Core Width | 352 mm |
| Core Depth | 12 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.2 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 430 mm |
| Core Width | 352 mm |
| Core Depth | 12 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.2 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 700 mm |
| Core Width | 354 mm |
| Core Depth | 12 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.2 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 700 mm |
| Core Width | 354 mm |
| Core Depth | 12 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.3 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 738 mm |
| Core Width | 339 mm |
| Core Depth | 12 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.3 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 738 mm |
| Core Width | 339 mm |
| Core Depth | 12 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














