Car Parts & Accessories by NRF
NRF, specialist in Climate control and Cooling for the Automotive market, with its commitments to the design, production and distribution. Categories
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 685 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Core Width | 320 mm |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.1 mm |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 685 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Core Width | 320 mm |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.1 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.1 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 622 mm |
| Core Width | 341 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 10.1 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 622 mm |
| Core Width | 341 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Core Width | 368 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 538 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Outlet Diameter | 12.8 mm |
| Inlet Diameter | 17.2 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
Important compatibility info
| Core Width | 368 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 538 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Outlet Diameter | 12.8 mm |
| Inlet Diameter | 17.2 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
Important compatibility info
| Type | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Core Depth | 12 mm |
| Outlet Diameter | 10.1 mm |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Core Length | 675 mm |
| Core Width | 416 mm |
Important compatibility info
| Type | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Core Depth | 12 mm |
| Outlet Diameter | 10.1 mm |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Core Length | 675 mm |
| Core Width | 416 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 368 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Width | 341 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Outlet Diameter | 8.6 mm |
| Inlet Diameter | 11.7 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 368 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Width | 341 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Outlet Diameter | 8.6 mm |
| Inlet Diameter | 11.7 mm |
Important compatibility info
| Core Width | 384 mm |
| Core Depth | 20 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 675 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
Important compatibility info
| Core Width | 384 mm |
| Core Depth | 20 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 675 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Core Width | 382 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 521 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Outlet Diameter | 18.4 mm |
| Inlet Diameter | 22.6 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Core Width | 382 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 521 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Outlet Diameter | 18.4 mm |
| Inlet Diameter | 22.6 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Depth | 16 mm |
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Outlet Diameter | 18.5 mm |
| Inlet Diameter | 18.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 521 mm |
| Core Width | 382 mm |
Important compatibility info
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Depth | 16 mm |
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Outlet Diameter | 18.5 mm |
| Inlet Diameter | 18.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 521 mm |
| Core Width | 382 mm |
Important compatibility info
| Core Width | 415 mm |
| Core Length | 521 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with bolts/screws |
| Inlet Diameter | 18.5 mm |
| Outlet Diameter | 18.5 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Core Width | 415 mm |
| Core Length | 521 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with bolts/screws |
| Inlet Diameter | 18.5 mm |
| Outlet Diameter | 18.5 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 572 mm |
| Core Width | 341 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Outlet Diameter | 10.1 mm |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 572 mm |
| Core Width | 341 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Outlet Diameter | 10.1 mm |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Depth | 12 mm |
| Core Width | 366 mm |
| Outlet Diameter | 17 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Inlet Diameter | 21.8 mm |
| Core Length | 682 mm |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Depth | 12 mm |
| Core Width | 366 mm |
| Outlet Diameter | 17 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Inlet Diameter | 21.8 mm |
| Core Length | 682 mm |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 644 mm |
| Core Width | 377 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 19.8 mm |
| Outlet Diameter | 17.2 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
Important compatibility info
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 644 mm |
| Core Width | 377 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 19.8 mm |
| Outlet Diameter | 17.2 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Core Length | 593 mm |
| Core Width | 428 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Core Length | 593 mm |
| Core Width | 428 mm |
| Core Depth | 12 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
Important compatibility info
| Core Width | 414 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 545 mm |
| Outlet Diameter | 12.8 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Inlet Diameter | 17.2 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
Important compatibility info
| Core Width | 414 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Length | 545 mm |
| Outlet Diameter | 12.8 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Additional Information 2 | with dryer, with seal ring |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Inlet Diameter | 17.2 mm |
| Extra Description | EASY FIT |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 618 mm |
| Core Width | 351 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with seal ring |
| Inlet Diameter | 15.5 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 618 mm |
| Core Width | 351 mm |
| Core Depth | 16 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














