Car Parts & Accessories by Carwood
Categories
Important compatibility info
| for OE number | 1353009 |
| Injection System | Distributor Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 6.815 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 1353009 |
| Injection System | Distributor Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 6.815 kg |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Gross Weight | 6.805 kg |
| for OE number | 1111908 |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Gross Weight | 6.805 kg |
| for OE number | 1111908 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 12.942 kg |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 12.942 kg |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010210 |
| Gross Weight | 6.305 kg |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010210 |
| Gross Weight | 6.305 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 5801386698 |
| Quality | OE New Supply |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010319 |
| Gross Weight | 5.681 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 5801386698 |
| Quality | OE New Supply |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010319 |
| Gross Weight | 5.681 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 1479666 |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Packaging height | 29 cm |
| Packaging length | 27 cm |
| Packaging width | 35.5 cm |
Important compatibility info
| for OE number | 1479666 |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Packaging height | 29 cm |
| Packaging length | 27 cm |
| Packaging width | 35.5 cm |
Important compatibility info
| for OE number | 167008997R |
| Quality | OE New Supply |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
Important compatibility info
| for OE number | 167008997R |
| Quality | OE New Supply |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Gross Weight | 12.817 kg |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 8.903 kg |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 8.903 kg |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 3.453 kg |
| for OE number | 6070700300 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 3.453 kg |
| for OE number | 6070700300 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFPA2C53341464 |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | VDO |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFPA2C53341464 |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | VDO |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010611 |
| Gross Weight | 4.338 kg |
| for OE number | 95811031622 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010611 |
| Gross Weight | 4.338 kg |
| for OE number | 95811031622 |
Important compatibility info
| for OE number | 04B 130 755 E, F, H |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP28395883 |
Important compatibility info
| for OE number | 04B 130 755 E, F, H |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP28395883 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Packaging height | 11 cm |
| Packaging length | 23.5 cm |
| Packaging width | 13 cm |
| Gross Weight | 2.095 kg |
| Replaced by | DFP42043460 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Packaging height | 11 cm |
| Packaging length | 23.5 cm |
| Packaging width | 13 cm |
| Gross Weight | 2.095 kg |
| Replaced by | DFP42043460 |
Important compatibility info
| for OE number | AH2Q9B395AA |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010662 |
| Gross Weight | 5.138 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




