Car Parts & Accessories by Carwood
Categories
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 23.9 cm |
| Packaging width | 7.5 cm |
| Gross Weight | 0.42 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 23.9 cm |
| Packaging width | 7.5 cm |
| Gross Weight | 0.42 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 2T1Q9F593AA |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging length | 24.7 cm |
| Packaging width | 3.2 cm |
| Gross Weight | 0.28 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 2T1Q9F593AA |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging length | 24.7 cm |
| Packaging width | 3.2 cm |
| Gross Weight | 0.28 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging length | 24.1 cm |
| Packaging width | 3.6 cm |
| Gross Weight | 0.321 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging length | 24.1 cm |
| Packaging width | 3.6 cm |
| Gross Weight | 0.321 kg |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.3 kg |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.3 kg |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging length | 24.7 cm |
| Packaging width | 3.2 cm |
| Gross Weight | 0.3 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
Important compatibility info
| Packaging height | 3.2 cm |
| Packaging length | 24.7 cm |
| Packaging width | 3.2 cm |
| Gross Weight | 0.3 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 29 cm |
| Packaging width | 6 cm |
| Gross Weight | 0.34 kg |
| for OE number | 646 070 0987 |
| Quality | OE Reman |
| Exhaust Emission Norm | Euro 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 29 cm |
| Packaging width | 6 cm |
| Gross Weight | 0.34 kg |
| for OE number | 646 070 0987 |
| Quality | OE Reman |
| Exhaust Emission Norm | Euro 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.34 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.34 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 24.5 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.451 kg |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 28.8 cm |
| Packaging width | 5.8 cm |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.451 kg |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Packaging height | 6 cm |
| Packaging length | 28.8 cm |
| Packaging width | 5.8 cm |
Important compatibility info
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | VDO |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | VDO |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Exhaust Emission Norm | Euro 6 |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | VDO |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Exhaust Emission Norm | Euro 6 |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | VDO |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Injection System | Common Rail |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
Important compatibility info
| Injection System | Common Rail |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 1.621 kg |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 1.621 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Fuel Type | Diesel |
| Quality | OE Reman |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Function | Injector |
| Suited for engine type | Unit Injector (UI) |
| Replaces | DFP0414799005 |
| Gross Weight | 2.889 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Fuel Type | Diesel |
| Quality | OE Reman |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Function | Injector |
| Suited for engine type | Unit Injector (UI) |
| Replaces | DFP0414799005 |
| Gross Weight | 2.889 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Replaces | DFP0414799008 |
| Gross Weight | 2.708 kg |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Suited for engine type | Unit Injector (UI) |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Replaces | DFP0414799008 |
| Gross Weight | 2.708 kg |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Suited for engine type | Unit Injector (UI) |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023










