Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 37 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 115 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3027 |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 37 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 115 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3027 |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 52 mm |
| Thickness/Strength 1 | 27 mm |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 52 mm |
| Thickness/Strength 1 | 27 mm |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
Important compatibility info
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
Important compatibility info
| Length | 315 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Length | 315 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 277 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 295 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 277 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 295 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 22mm |
| Length | 49.6 mm |
| Height | 76 mm |
| Width | 49.6 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 22mm |
| Length | 49.6 mm |
| Height | 76 mm |
| Width | 49.6 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Outer diameter 1 | 41 mm |
| Thickness/Strength 1 | 66 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Outer diameter 1 | 41 mm |
| Thickness/Strength 1 | 66 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 91 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 91 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 135 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 135 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Width | 46.5 mm |
| Length | 46.5 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Height | 68 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Width | 46.5 mm |
| Length | 46.5 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Height | 68 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Height | 40 mm |
| Length | 260.8 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 246 mm |
| Width | 40 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Height | 40 mm |
| Length | 260.8 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 246 mm |
| Width | 40 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 18.1 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 100 mm |
| Height | 90 mm |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 18.1 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 100 mm |
| Height | 90 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Paired article numbers | TC1303 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Length | 72 mm |
| Height | 55 mm |
| Width | 55 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Paired article numbers | TC1303 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Length | 72 mm |
| Height | 55 mm |
| Width | 55 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 18.8 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 50 mm |
| Height | 85 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 18.8 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 50 mm |
| Height | 85 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 44 mm |
| Height | 83 mm |
| Length | 44 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 44 mm |
| Height | 83 mm |
| Length | 44 mm |
| Type | Ball Joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














