Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 90 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 88 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 88 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Width | 63 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 237 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC3894 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Width | 63 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 237 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC3894 |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 36 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 108 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2047 |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 36 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 108 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2047 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 123 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 123 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Length | 155 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 40 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2042 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Length | 155 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 40 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2042 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 210 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2065 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 210 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2065 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Cone Size | 13 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 41 mm |
| Height | 98 mm |
| Length | 111 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Cone Size | 13 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 41 mm |
| Height | 98 mm |
| Length | 111 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 65 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 65 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TC1355 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 65 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 65 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TC1355 |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2058 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 70 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 2 | 10.2 mm |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2058 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 70 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 2 | 10.2 mm |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 63 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 59 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2002 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 63 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 59 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2002 |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 21 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 21 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Cone Size | 12.1 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 49 mm |
| Height | 71 mm |
| Length | 196 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1602 |
Important compatibility info
| Cone Size | 12.1 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 49 mm |
| Height | 71 mm |
| Length | 196 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1602 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 18mm |
| Width | 52 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 123 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 18mm |
| Width | 52 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 123 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 41 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear, Front |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 62 mm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 41 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear, Front |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 62 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 64 mm |
| Width | 34 mm |
| Length | 260 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















