Car Parts & Accessories by Bosch
Categories
Important compatibility info
| Function | Bulb, park/position light |
| Bulb Type | W3W |
| Rated Power | 3 W |
| Type | Bulb, park/position light |
| Extra Description | Trucklight WS |
| Voltage | 24 V |
| Base design light bulb | W2.1x9.5d |
Important compatibility info
| Function | Bulb, park/position light |
| Bulb Type | W3W |
| Rated Power | 3 W |
| Type | Bulb, park/position light |
| Extra Description | Trucklight WS |
| Voltage | 24 V |
| Base design light bulb | W2.1x9.5d |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | R5W |
| Rated Power | 5 W |
| Type | Bulb, tail light |
| Extra Description | ECO Truck WS |
| Base design light bulb | BA15s |
| Function | Bulb, tail light |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | R5W |
| Rated Power | 5 W |
| Type | Bulb, tail light |
| Extra Description | ECO Truck WS |
| Base design light bulb | BA15s |
| Function | Bulb, tail light |
Important compatibility info
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Brake Type | Disc Brake |
| Length | 170 mm |
Important compatibility info
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Brake Type | Disc Brake |
| Length | 170 mm |
Important compatibility info
| Combi Switch Function | Normally Open Contact |
| Voltage | 12 V |
| Resistance | 112 Ohm |
| Current Strength | 30 A |
| Relay function | Central electrics |
| Type | Multifunctional Relay |
| Temperature range from | -40 °C |
| Temperature range to | 85 °C |
| Function | Multifunctional Relay |
| Replaces | 0332019150; 0332019801 |
Important compatibility info
| Combi Switch Function | Normally Open Contact |
| Voltage | 12 V |
| Resistance | 112 Ohm |
| Current Strength | 30 A |
| Relay function | Central electrics |
| Type | Multifunctional Relay |
| Temperature range from | -40 °C |
| Temperature range to | 85 °C |
| Function | Multifunctional Relay |
| Replaces | 0332019150; 0332019801 |
Important compatibility info
| Function | Bulb |
| Type | Bulb |
| Bulb Fitment Code | H3 |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | H3 |
| Rated Power | 55 W |
| Base design light bulb | PK22s |
Important compatibility info
| Function | Bulb |
| Type | Bulb |
| Bulb Fitment Code | H3 |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | H3 |
| Rated Power | 55 W |
| Base design light bulb | PK22s |
Important compatibility info
| Function | Relay Socket |
| Width | 18 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 24 mm |
| Type | Relay Socket |
Important compatibility info
| Function | Fuse |
| Type | Fuse |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | C5W |
| Rated Power | 5 W |
| Type | Bulb, clearance/end outline marker light |
| Function | Bulb, clearance/end outline marker light |
| Extra Description | ECO Truck WS |
| Base design light bulb | SV8.5-8 |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | C5W |
| Rated Power | 5 W |
| Type | Bulb, clearance/end outline marker light |
| Function | Bulb, clearance/end outline marker light |
| Extra Description | ECO Truck WS |
| Base design light bulb | SV8.5-8 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | lateral installation |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | WY5W |
| Rated Power | 5 W |
| Type | Bulb, direction indicator |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Extra Description | Pure Light BL |
| Base design light bulb | W2.1x9.5d |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | lateral installation |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | WY5W |
| Rated Power | 5 W |
| Type | Bulb, direction indicator |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Extra Description | Pure Light BL |
| Base design light bulb | W2.1x9.5d |
Important compatibility info
| Replaces | 1339999020 |
| Function | Cap |
| Type | Cap |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | H1 |
| Rated Power | 70 W |
| Type | Bulb, front fog light |
| Function | Bulb, front fog light |
| Extra Description | Trucklight Maxlife WS |
| Base design light bulb | P14.5s |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | H1 |
| Rated Power | 70 W |
| Type | Bulb, front fog light |
| Function | Bulb, front fog light |
| Extra Description | Trucklight Maxlife WS |
| Base design light bulb | P14.5s |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | P21W |
| Rated Power | 21 W |
| Extra Description | Pure Light WS |
| Base design light bulb | BA15s |
| Function | Bulb, reverse light |
| Type | Bulb, reverse light |
| Replaces | 0986BL0438 |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | P21W |
| Rated Power | 21 W |
| Extra Description | Pure Light WS |
| Base design light bulb | BA15s |
| Function | Bulb, reverse light |
| Type | Bulb, reverse light |
| Replaces | 0986BL0438 |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | C5W |
| Rated Power | 5 W |
| Extra Description | Pure Light WS |
| Base design light bulb | SV8.5-8 |
| Function | Bulb, licence plate light |
| Type | Bulb, licence plate light |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | C5W |
| Rated Power | 5 W |
| Extra Description | Pure Light WS |
| Base design light bulb | SV8.5-8 |
| Function | Bulb, licence plate light |
| Type | Bulb, licence plate light |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | R5W |
| Rated Power | 5 W |
| Function | Bulb, tail light |
| Extra Description | Trucklight WS |
| Type | Bulb, tail light |
| Replaces | 0986BL0444 |
| Base design light bulb | BA15s |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | R5W |
| Rated Power | 5 W |
| Function | Bulb, tail light |
| Extra Description | Trucklight WS |
| Type | Bulb, tail light |
| Replaces | 0986BL0444 |
| Base design light bulb | BA15s |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | W5W |
| Rated Power | 5 W |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Extra Description | Trucklight WS |
| Type | Bulb, direction indicator |
| Base design light bulb | W2.1x9.5d |
| Placement on Vehicle | lateral installation |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | W5W |
| Rated Power | 5 W |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Extra Description | Trucklight WS |
| Type | Bulb, direction indicator |
| Base design light bulb | W2.1x9.5d |
| Placement on Vehicle | lateral installation |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | R10W |
| Type | Bulb, tail light |
| Base design light bulb | BA15s |
| Function | Bulb, tail light |
| Extra Description | ECO Truck WS |
| Rated Power | 10 W |
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | R10W |
| Type | Bulb, tail light |
| Base design light bulb | BA15s |
| Function | Bulb, tail light |
| Extra Description | ECO Truck WS |
| Rated Power | 10 W |
Important compatibility info
| Type | Bulb, direction indicator |
| Rated Power | 21 W |
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | P21W |
| Extra Description | ECO Truck WS |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Base design light bulb | BA15s |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















