Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Width | 36 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Height | 95 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 170 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.50x24.5 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Width | 36 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Height | 95 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 170 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.50x24.5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Length | 278 mm |
| Height | 40 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Length | 278 mm |
| Height | 40 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 260 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 12.2 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1824 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 260 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 12.2 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1824 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 235 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12 mm |
| Paired article numbers | TA2330 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 235 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12 mm |
| Paired article numbers | TA2330 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 56 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 80 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2288 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 56 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 80 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2288 |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 29 mm |
| Thickness/Strength 1 | 54.5 mm |
| Placement on Vehicle | Front, Left, Right, Lower |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 29 mm |
| Thickness/Strength 1 | 54.5 mm |
| Placement on Vehicle | Front, Left, Right, Lower |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, inner, Left, Right |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Thickness/Strength 1 | 45 mm |
| Inner diameter 1 | 23 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, inner, Left, Right |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Thickness/Strength 1 | 45 mm |
| Inner diameter 1 | 23 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | Spin-on Filter |
| Height | 120 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 93 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | Spin-on Filter |
| Height | 120 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 93 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 306 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2269 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 306 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2269 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Length | 115 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 40 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Length | 115 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 40 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 42 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 150 mm |
| Cone Size | 13.8 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2114 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 42 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 150 mm |
| Cone Size | 13.8 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA2114 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 40 mm |
| Thickness/Strength 1 | 40 mm |
| Outer diameter 1 | 80 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 40 mm |
| Thickness/Strength 1 | 40 mm |
| Outer diameter 1 | 80 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 30 mm |
| Inner diameter 2 | 30 mm |
| Outer diameter 1 | 50 mm |
| Outer diameter 2 | 50 mm |
| Thickness/Strength 1 | 46 mm |
| Thickness/Strength 2 | 30 mm |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear, inner, Left, Right |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 30 mm |
| Inner diameter 2 | 30 mm |
| Outer diameter 1 | 50 mm |
| Outer diameter 2 | 50 mm |
| Thickness/Strength 1 | 46 mm |
| Thickness/Strength 2 | 30 mm |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear, inner, Left, Right |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M16x2 |
| Width | 59 mm |
| Height | 125 mm |
| Length | 59 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M16x2 |
| Width | 59 mm |
| Height | 125 mm |
| Length | 59 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC3672 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 21 mm |
| Width | 86 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 135 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, outer, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC3672 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 21 mm |
| Width | 86 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 135 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, outer, Lower |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














