Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 251 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 270 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 251 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 270 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 71 mm |
| Height | 94 mm |
| Length | 125 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 71 mm |
| Height | 94 mm |
| Length | 125 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Thickness/Strength 1 | 54.5 mm |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front, both sides |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Thickness/Strength 1 | 54.5 mm |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front, both sides |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 100 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 95 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 100 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 95 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Height | 119 mm |
| Function | Fuel filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Diameter | 89 mm |
| Type | Fuel filter |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Height | 119 mm |
| Function | Fuel filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Diameter | 89 mm |
| Type | Fuel filter |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 144 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 128 mm |
| Thread Measurement 1 | M16x1,5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 144 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 128 mm |
| Thread Measurement 1 | M16x1,5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.4 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 155 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1951 |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.4 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 155 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1951 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 155 mm |
| Paired article numbers | TA1950 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 155 mm |
| Paired article numbers | TA1950 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 206 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 226 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 206 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 226 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 210 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 40 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2066 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 210 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 40 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2066 |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 310 mm |
| Axle Joint Length | 293 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 310 mm |
| Axle Joint Length | 293 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Cone Size | 13.6 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 105 mm |
| Height | 92 mm |
| Width | 42 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3260 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Cone Size | 13.6 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 105 mm |
| Height | 92 mm |
| Width | 42 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3260 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 65 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 150 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC1336 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 65 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 150 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC1336 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Width | 79 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 83 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Width | 79 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 83 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Type | Ball Joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














