Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 54 mm |
| Length | 282 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 54 mm |
| Length | 282 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2513 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2513 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC2512 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC2512 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2516 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2516 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2515 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2515 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 26 mm |
| Height | 26 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 26 mm |
| Height | 26 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2520 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 237 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2520 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 237 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
Important compatibility info
| Length | 355 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 237 mm |
| Height | 82 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Weight | 2.041 kg |
| Paired article numbers | TC2519 |
Important compatibility info
| Length | 355 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 237 mm |
| Height | 82 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Weight | 2.041 kg |
| Paired article numbers | TC2519 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 39 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 39 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 39 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 39 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 254 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 370 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 254 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 370 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 270 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 540 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC2524 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 270 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 540 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC2524 |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 270 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 540 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Paired article numbers | TC2523 |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 270 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 540 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Paired article numbers | TC2523 |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2528 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 285 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 545 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2528 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 285 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 545 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC2527 |
| Length | 545 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 285 mm |
| Height | 95 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC2527 |
| Length | 545 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 285 mm |
| Height | 95 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 280 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 290 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Right, Front |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 280 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 290 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Right, Front |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














