Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Type | Bushing, axle beam |
| Function | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Axle Joint Length | 220 mm |
| Length | 242 mm |
| Height | 42 mm |
| Width | 42 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M20 x 1,5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Axle Joint Length | 220 mm |
| Length | 242 mm |
| Height | 42 mm |
| Width | 42 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M20 x 1,5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 407.7 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1,0 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 294 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 407.7 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1,0 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 294 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 269 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 253 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 269 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 253 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 320 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 320 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Thickness/Strength 1 | 100 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Thickness/Strength 1 | 100 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 207.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M20 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 193 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 207.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M20 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 193 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 81 mm |
| Thickness/Strength 1 | 73 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 81 mm |
| Thickness/Strength 1 | 73 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 115 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 115 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Width | 42 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 115 mm |
| Height | 64 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Width | 42 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 115 mm |
| Height | 64 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 322.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 307 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 322.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 307 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 45 mm |
| Thickness/Strength 1 | 48 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 45 mm |
| Thickness/Strength 1 | 48 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Thickness/Strength 1 | 77 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Thickness/Strength 1 | 77 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 382.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 366 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 382.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 366 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Length | 115 mm |
| Height | 63 mm |
| Width | 39 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Paired article numbers | TC8535 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x22.0 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Length | 115 mm |
| Height | 63 mm |
| Width | 39 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Paired article numbers | TC8535 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x22.0 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 46 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 108 mm |
| Type | Ball Joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















