Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 329 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 345 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 215 mm |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3341 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 215 mm |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3341 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 215 mm |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3340 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Width | 55 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 215 mm |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3340 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 242.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 227 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 242.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 227 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 52 mm |
| Outer diameter 1 | 79 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 21 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 52 mm |
| Outer diameter 1 | 79 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 21 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Length | 44 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 44 mm |
| Height | 86 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
Important compatibility info
| Length | 44 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 44 mm |
| Height | 86 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
Important compatibility info
| Length | 42 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Width | 42 mm |
| Height | 88 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 42 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Width | 42 mm |
| Height | 88 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 342 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M18 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 319.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 305 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M18 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 319.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 305 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 55 mm |
| Length | 80 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2501 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 55 mm |
| Length | 80 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2501 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Thickness/Strength 1 | 60 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 68 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Thickness/Strength 1 | 60 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 68 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 316 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 75 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5x28.5 |
| Paired article numbers | TC4810 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 316 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 75 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5x28.5 |
| Paired article numbers | TC4810 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 316 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 75 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5x28.5 |
| Paired article numbers | TC4801 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 316 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 75 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5x28.5 |
| Paired article numbers | TC4801 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 213 mm |
| Height | 75 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3426 |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 213 mm |
| Height | 75 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3426 |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TC7892 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















