Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Length | 455 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 270 mm |
| Height | 68 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC2608 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 455 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 270 mm |
| Height | 68 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC2608 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 233 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Height | 47 mm |
| Width | 75 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
Important compatibility info
| Length | 233 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Height | 47 mm |
| Width | 75 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
Important compatibility info
| Length | 510 mm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 235 mm |
| Height | 62 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2873 |
Important compatibility info
| Length | 510 mm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 235 mm |
| Height | 62 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2873 |
Important compatibility info
| Function | Sensor, wheel speed |
| Cable Length | 1023 mm |
| Sensor Type | Active sensor |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Type | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Function | Sensor, wheel speed |
| Cable Length | 1023 mm |
| Sensor Type | Active sensor |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Type | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Rear, Lower |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Rear, Lower |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 61 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 61 mm |
| Outer diameter 1 | 97 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 61 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 61 mm |
| Outer diameter 1 | 97 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Length | 577 mm |
| Height | 48 mm |
| Width | 40 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle both sides, Lower, Rear |
Important compatibility info
| Length | 577 mm |
| Height | 48 mm |
| Width | 40 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle both sides, Lower, Rear |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Front |
| Length | 284 mm |
| Height | 47 mm |
| Width | 47 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Front |
| Length | 284 mm |
| Height | 47 mm |
| Width | 47 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Length | 468 mm |
| Height | 46 mm |
| Width | 133 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4812 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Length | 468 mm |
| Height | 46 mm |
| Width | 133 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4812 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Length | 481 mm |
| Height | 68 mm |
| Width | 180 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC7788 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Length | 481 mm |
| Height | 68 mm |
| Width | 180 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC7788 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TL2070 |
| Type | Tie Rod |
| Function | Tie Rod |
| Length | 386 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 55 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TL2070 |
| Type | Tie Rod |
| Function | Tie Rod |
| Length | 386 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 55 mm |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 360 mm |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Front |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Aluminium |
| Paired article numbers | TC1813 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 360 mm |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Front |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Aluminium |
| Paired article numbers | TC1813 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 445 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 145 mm |
| Height | 64 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3603 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower, Front |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 445 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 145 mm |
| Height | 64 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3603 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower, Front |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC766 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Length | 454 mm |
| Width | 52 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower, Front |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC766 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Length | 454 mm |
| Width | 52 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower, Front |
Important compatibility info
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Sensor Type | Active sensor |
| Cable Length | 870 mm |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Sensor Type | Active sensor |
| Cable Length | 870 mm |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














