Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC827 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 385 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Length | 281 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC827 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 385 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Length | 281 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
| Length | 323 mm |
| Height | 46 mm |
| Width | 160 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
| Length | 323 mm |
| Height | 46 mm |
| Width | 160 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 286 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 50 mm |
| Paired article numbers | TC3557 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Upper, Rear |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 286 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 50 mm |
| Paired article numbers | TC3557 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Upper, Rear |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 197 mm |
| Height | 50 mm |
| Material | Cast Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 366 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 197 mm |
| Height | 50 mm |
| Material | Cast Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 366 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
Important compatibility info
| Material | Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Length | 260 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 110 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Front |
| Paired article numbers | TC3543 |
Important compatibility info
| Material | Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Length | 260 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 110 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Front |
| Paired article numbers | TC3543 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 125 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 450 mm |
| Material | Aluminium |
| Paired article numbers | TC770 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Rear, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 125 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 450 mm |
| Material | Aluminium |
| Paired article numbers | TC770 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Rear, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1075 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 230 mm |
| Length | 240 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Upper |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1075 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 230 mm |
| Length | 240 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Upper |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 192 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 70 mm |
| Thread Size | M18 x 1,50 |
| Paired article numbers | TA6413 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 192 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 70 mm |
| Thread Size | M18 x 1,50 |
| Paired article numbers | TA6413 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Length | 388 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 366 mm |
| Height | 60 mm |
| Paired article numbers | TC2086 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Length | 388 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 366 mm |
| Height | 60 mm |
| Paired article numbers | TC2086 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 335 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 375 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC667 |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 335 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 375 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC667 |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 335 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 375 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC666 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 335 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 375 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC666 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 187 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 49 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3459 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 187 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 49 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3459 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear, Upper |
| Length | 261 mm |
| Height | 97 mm |
| Width | 61 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC8394 |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1,50 |
Important compatibility info
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear, Upper |
| Length | 261 mm |
| Height | 97 mm |
| Width | 61 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC8394 |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1,50 |
Important compatibility info
| Sensor Type | Active sensor |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Cable Length | 946 mm |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Sensor Type | Active sensor |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Cable Length | 946 mm |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Width | 54 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 423 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL613 |
Important compatibility info
| Width | 54 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 423 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL613 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














