Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC3298 |
| Length | 445 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 430 mm |
| Height | 105 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Additional Information | without gasket/seal |
| Additional Information 2 | without pressure sensor |
| Fuel Type | Petrol |
| Type | Fuel Feed Unit |
| Function | Fuel Feed Unit |
Important compatibility info
| Additional Information | without gasket/seal |
| Additional Information 2 | without pressure sensor |
| Fuel Type | Petrol |
| Type | Fuel Feed Unit |
| Function | Fuel Feed Unit |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 468 mm |
| Height | 130 mm |
| Width | 162 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4582 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 468 mm |
| Height | 130 mm |
| Width | 162 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4582 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Voltage | 16 V |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| Type | EGR Valve |
| Function | EGR Valve |
| Replaces | EG10302-12B2; EG10302-12B3 |
Important compatibility info
| Voltage | 16 V |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Operating Mode | Electric |
| Type | EGR Valve |
| Function | EGR Valve |
| Replaces | EG10302-12B2; EG10302-12B3 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 468 mm |
| Height | 130 mm |
| Width | 162 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4956 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 468 mm |
| Height | 130 mm |
| Width | 162 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4956 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 474 mm |
| Height | 171 mm |
| Width | 111 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Paired article numbers | TC8505 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 474 mm |
| Height | 171 mm |
| Width | 111 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Paired article numbers | TC8505 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 474 mm |
| Height | 171 mm |
| Width | 111 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Paired article numbers | TC8504 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 474 mm |
| Height | 171 mm |
| Width | 111 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Paired article numbers | TC8504 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Length | 362 mm |
| Height | 99 mm |
| Width | 96 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Length | 362 mm |
| Height | 99 mm |
| Width | 96 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 410 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Length | 420 mm |
| Height | 95 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC7913 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 410 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Length | 420 mm |
| Height | 95 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC7913 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC7912 |
| Steering arm type | Control Arm |
| Material | Sheet Steel |
| Width | 410 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 420 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC7912 |
| Steering arm type | Control Arm |
| Material | Sheet Steel |
| Width | 410 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 420 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 435 mm |
| Height | 125 mm |
| Width | 388 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC6706 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 435 mm |
| Height | 125 mm |
| Width | 388 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC6706 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 435 mm |
| Height | 125 mm |
| Width | 388 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC6705 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 435 mm |
| Height | 125 mm |
| Width | 388 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC6705 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Length | 444 mm |
| Height | 96 mm |
| Width | 425 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC7950 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Length | 444 mm |
| Height | 96 mm |
| Width | 425 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC7950 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 485 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 445 mm |
| Height | 110 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Paired article numbers | TC3237 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Length | 485 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 445 mm |
| Height | 110 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Paired article numbers | TC3237 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 477 mm |
| Height | 162 mm |
| Width | 100 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















