Car Parts & Accessories by Carwood
Categories
Important compatibility info
| for OE number | 9802776680 |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.622 kg |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Quality | OE REMAN |
Important compatibility info
| for OE number | 9802776680 |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.622 kg |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Quality | OE REMAN |
Important compatibility info
| Quality | OE New Supply |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.603 kg |
| for OE number | 6000616680 |
| Packaging height | 7 cm |
| Packaging length | 25 cm |
| Packaging width | 7 cm |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Quality | OE New Supply |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.603 kg |
| for OE number | 6000616680 |
| Packaging height | 7 cm |
| Packaging length | 25 cm |
| Packaging width | 7 cm |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.58 kg |
| for OE number | 13 53 8 515 060 |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.58 kg |
| for OE number | 13 53 8 515 060 |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.616 kg |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Replaces | DFI0445110289 |
| Fuel Type | Diesel |
| for OE number | 13 53 4 741 061 |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.616 kg |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Replaces | DFI0445110289 |
| Fuel Type | Diesel |
| for OE number | 13 53 4 741 061 |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.577 kg |
| for OE number | 55255406 |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.577 kg |
| for OE number | 55255406 |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Replaces | DFI0445110368 |
| Gross Weight | 0.7 kg |
| for OE number | 03L130277Q, J |
| Quality | OE Supply |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Replaces | DFI0445110368 |
| Gross Weight | 0.7 kg |
| for OE number | 03L130277Q, J |
| Quality | OE Supply |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| for OE number | 166000121R |
| Quality | OE New Supply |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.569 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 166000121R |
| Quality | OE New Supply |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.569 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.7 kg |
| for OE number | 608 070 00 87 |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.7 kg |
| for OE number | 608 070 00 87 |
| Fuel Type | Diesel |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Quality | OE New Supply |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Replaces | DFI0445110749; DFI0445110955 |
| Gross Weight | 0.665 kg |
| for OE number | 2191087 |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| Quality | OE New Supply |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Replaces | DFI0445110749; DFI0445110955 |
| Gross Weight | 0.665 kg |
| for OE number | 2191087 |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
Important compatibility info
| for OE number | 4431258 |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Fuel Type | Diesel |
| Quality | OE Supply |
| Version | With injector sleeve |
| Gross Weight | 0.383 kg |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| for OE number | 4431258 |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Injection System | Common Rail |
| Type | Injector |
| Fuel Type | Diesel |
| Quality | OE Supply |
| Version | With injector sleeve |
| Gross Weight | 0.383 kg |
| Function | Injector |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.378 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
| for OE number | 68042029AA |
Important compatibility info
| Gross Weight | 0.378 kg |
| Function | Injector |
| Type | Injector |
| for OE number | 68042029AA |
Important compatibility info
| Fuel Type | Diesel |
| Type | Injector |
| for OE number | 6460701487 |
| Quality | OE Supply |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.7 kg |
Important compatibility info
| Fuel Type | Diesel |
| Type | Injector |
| for OE number | 6460701487 |
| Quality | OE Supply |
| Injection System | Common Rail |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.7 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| for OE number | 1843536 |
| Replaces | DFI0445115087 |
| Gross Weight | 0.388 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| for OE number | 1843536 |
| Replaces | DFI0445115087 |
| Gross Weight | 0.388 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Replaces | DFI0445115042 |
| Gross Weight | 0.405 kg |
| for OE number | LR001325 |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Replaces | DFI0445115042 |
| Gross Weight | 0.405 kg |
| for OE number | LR001325 |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.402 kg |
| for OE number | 338002F000 |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 0.402 kg |
| for OE number | 338002F000 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023









