Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 213 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 197 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 213 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 197 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 170 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 50 mm |
| Thread Size | M14 x 1,5 |
| Paired article numbers | TA3691 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 170 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 50 mm |
| Thread Size | M14 x 1,5 |
| Paired article numbers | TA3691 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 318.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 302 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 318.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 302 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.8 mm |
| Width | 44 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 106 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.8 mm |
| Width | 44 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 106 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Cable Length | 920 mm |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Cable Length | 920 mm |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 342.5 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Measurement 1 | M20 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 325 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 342.5 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Measurement 1 | M20 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 325 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 186 mm |
| Height | 112 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.50x31.0 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 186 mm |
| Height | 112 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.50x31.0 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Height | 41.5 mm |
| Length | 425 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 95 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Upper |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC3269 |
Important compatibility info
| Height | 41.5 mm |
| Length | 425 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 95 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Upper |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC3269 |
Important compatibility info
| Length | 425 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 95 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Height | 41.5 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3268 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Rear |
Important compatibility info
| Length | 425 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 95 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Height | 41.5 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3268 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Rear |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 303 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 320 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 303 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 320 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.2 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 208 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 50 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3332 |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.2 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 208 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 50 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3332 |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC3576 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 73 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 301 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Centre, Front |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC3576 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 73 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 301 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Centre, Front |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














