Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 355.4 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 340 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 355.4 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 340 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC8265 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC8265 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1188 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Width | 80 mm |
| Height | 108 mm |
| Length | 103 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1188 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Width | 80 mm |
| Height | 108 mm |
| Length | 103 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 111 mm |
| Height | 76 mm |
| Width | 51 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 14.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 111 mm |
| Height | 76 mm |
| Width | 51 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 14.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 129 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 46 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 129 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 46 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 405 mm |
| Height | 39 mm |
| Width | 39 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 387 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 405 mm |
| Height | 39 mm |
| Width | 39 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 387 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Outer diameter 1 | 60 mm |
| Thickness/Strength 1 | 97 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Replaces | TD385W |
Important compatibility info
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Outer diameter 1 | 60 mm |
| Thickness/Strength 1 | 97 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Replaces | TD385W |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 262 mm |
| Height | 43 mm |
| Width | 43 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 245 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 262 mm |
| Height | 43 mm |
| Width | 43 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 245 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 33 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 116 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 33 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 116 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 127 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 127 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Length | 211 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 40 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 211 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 40 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 352.5 mm |
| Height | 46 mm |
| Width | 46 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 332 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 352.5 mm |
| Height | 46 mm |
| Width | 46 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 332 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 251.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 235 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 251.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 235 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














