Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 98 mm |
| Height | 78 mm |
| Width | 46 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA3486 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 98 mm |
| Height | 78 mm |
| Width | 46 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA3486 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 13 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Width | 41 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 65 mm |
| Length | 90 mm |
| Paired article numbers | TA3489 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 13 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Width | 41 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 65 mm |
| Length | 90 mm |
| Paired article numbers | TA3489 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25x22.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Width | 38 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 295 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25x22.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Width | 38 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 295 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 229 mm |
| Height | 106 mm |
| Width | 33 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x26.0 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 229 mm |
| Height | 106 mm |
| Width | 33 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x26.0 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2706 |
| Length | 202 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Axle Joint Length | 185 mm |
Important compatibility info
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2706 |
| Length | 202 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Axle Joint Length | 185 mm |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 14.2 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 14.2 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 130 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Cone Size | 16.1 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 130 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Cone Size | 16.1 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC883 |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 239 mm |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC883 |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 239 mm |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 80 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 80 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right, Lower, Front |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right, Lower, Front |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 102 mm |
| Height | 109 mm |
| Width | 93 mm |
| Thread Size | M12 x 1,50 x 23,5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 102 mm |
| Height | 109 mm |
| Width | 93 mm |
| Thread Size | M12 x 1,50 x 23,5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Height | 40 mm |
| Axle Joint Length | 316 mm |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Width | 40 mm |
| Length | 332 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Height | 40 mm |
| Axle Joint Length | 316 mm |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Width | 40 mm |
| Length | 332 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 183 mm |
| Material | Plastic |
| Type | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Diameter | 88 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 183 mm |
| Material | Plastic |
| Type | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Diameter | 88 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 257 mm |
| Height | 42.5 mm |
| Width | 42.5 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 238 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 257 mm |
| Height | 42.5 mm |
| Width | 42.5 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 238 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4995 |
| Width | 57 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Height | 76 mm |
| Length | 110 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4995 |
| Width | 57 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Height | 76 mm |
| Length | 110 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














