Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 15.7 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 230 mm |
| Height | 95 mm |
| Width | 58 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 15.7 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 230 mm |
| Height | 95 mm |
| Width | 58 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 210 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2335 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 210 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2335 |
Important compatibility info
| Length | 210 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 60 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2334 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Cone Size | 11.7 mm |
Important compatibility info
| Length | 210 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 60 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2334 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Cone Size | 11.7 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 121 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 121 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Thickness/Strength 1 | 44.8 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Thickness/Strength 1 | 44.8 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 401 mm |
| Height | 41 mm |
| Width | 41 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 385 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 401 mm |
| Height | 41 mm |
| Width | 41 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 385 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 94 mm |
| Outer diameter 1 | 123 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 94 mm |
| Outer diameter 1 | 123 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Length | 648 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 58 mm |
| Height | 32 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Placement on Vehicle | both sides |
Important compatibility info
| Length | 648 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 58 mm |
| Height | 32 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Placement on Vehicle | both sides |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 370 mm |
| Height | 44 mm |
| Width | 44 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 354 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 370 mm |
| Height | 44 mm |
| Width | 44 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 354 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Length | 140 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Length | 140 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 12 mm |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Length | 121 mm |
| Paired article numbers | TA3366 |
| Width | 54 mm |
| Height | 88 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 12 mm |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Length | 121 mm |
| Paired article numbers | TA3366 |
| Width | 54 mm |
| Height | 88 mm |
Important compatibility info
| Width | 54 mm |
| Cone Size | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3365 |
| Length | 121 mm |
| Height | 88 mm |
Important compatibility info
| Width | 54 mm |
| Cone Size | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3365 |
| Length | 121 mm |
| Height | 88 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 427 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 412 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 427 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 412 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 383 mm |
| Height | 60 mm |
| Width | 168 mm |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Right |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 383 mm |
| Height | 60 mm |
| Width | 168 mm |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Right |
| Material | Sheet Steel |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023













