Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M15 x 1,5 |
| Axle Joint Length | 175 mm |
| Width | 43 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 291 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M15 x 1,5 |
| Axle Joint Length | 175 mm |
| Width | 43 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 291 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 348 mm |
| Height | 75 mm |
| Width | 38 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 12.5 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75x29.0 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 348 mm |
| Height | 75 mm |
| Width | 38 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 12.5 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75x29.0 |
Important compatibility info
| Length | 195 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 60 mm |
| Height | 96 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC2903 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Length | 195 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 60 mm |
| Height | 96 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC2903 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Length | 526 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 75 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Length | 526 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 75 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Width 1 | 73 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Width 1 | 73 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 202 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 70 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 205 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 202 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 70 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 205 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Paired article numbers | TC2257 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 70 mm |
| Height | 130 mm |
| Length | 247 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Paired article numbers | TC2257 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 70 mm |
| Height | 130 mm |
| Length | 247 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 320 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 64 mm |
| Height | 78 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 320 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 64 mm |
| Height | 78 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 110 mm |
| Height | 102 mm |
| Width | 82 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 110 mm |
| Height | 102 mm |
| Width | 82 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 316 mm |
| Axle Joint Length | 310 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA2687 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 316 mm |
| Axle Joint Length | 310 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA2687 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 210 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3704 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 210 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3704 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Length | 94 mm |
| Height | 66 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4800 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Length | 94 mm |
| Height | 66 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4800 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC4996 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Width | 57 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 110 mm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC4996 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Width | 57 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 110 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 280 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC8510 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75x30.0 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 280 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC8510 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75x30.0 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 250 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 48 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3942 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 14.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 250 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 48 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3942 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 14.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














