Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 228 mm |
| Height | 94 mm |
| Width | 53 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 |
| Paired article numbers | TA6424 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.8 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 228 mm |
| Height | 94 mm |
| Width | 53 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 |
| Paired article numbers | TA6424 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.8 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Width 1 | 73 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Width 1 | 73 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Length | 217 mm |
| Height | 96 mm |
| Width | 52 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3336 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Length | 217 mm |
| Height | 96 mm |
| Width | 52 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3336 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 202 mm |
| Height | 78 mm |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3419 |
| Cone Size | 12.7 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 202 mm |
| Height | 78 mm |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3419 |
| Cone Size | 12.7 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Rear |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 55 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 495 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Rear |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 55 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 495 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 14.2 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 14.2 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 350 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 380 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | both sides |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 350 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 380 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | both sides |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Length | 149 mm |
| Height | 137 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1,50 |
| Thread Measurement 2 | M12 x 1,50 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 149 mm |
| Height | 137 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1,50 |
| Thread Measurement 2 | M12 x 1,50 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Material | Plastic |
| Filter type | Filter Insert |
| Diameter | 102 mm |
| Type | Fuel filter |
| Height | 85 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Material | Plastic |
| Filter type | Filter Insert |
| Diameter | 102 mm |
| Type | Fuel filter |
| Height | 85 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Length | 94 mm |
| Height | 66 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4799 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Length | 94 mm |
| Height | 66 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4799 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Length | 76 mm |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Height | 34 mm |
| Thread Measurement 1 | Bush 12.2mm |
| Thread Size | Bush 12.2mm |
| Width | 36 mm |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 76 mm |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Height | 34 mm |
| Thread Measurement 1 | Bush 12.2mm |
| Thread Size | Bush 12.2mm |
| Width | 36 mm |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 188 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Material | Metal |
| Diameter | 137 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 188 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Material | Metal |
| Diameter | 137 mm |
Important compatibility info
| Width | 45 mm |
| Length | 382 mm |
| Height | 104 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL611 |
Additional Information
- 1x Delphi Tie Rod End (TA3221)
Important compatibility info
| Width | 45 mm |
| Length | 382 mm |
| Height | 104 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL611 |
Additional Information
- 1x Delphi Tie Rod End (TA3221)
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 133 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 107 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 133 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 107 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 45 mm |
| Height | 145 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 45 mm |
| Height | 145 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














