Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
| Length | 612 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 64 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
| Length | 612 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 64 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Diameter 1 | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Diameter 1 | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Pressure from [kPA] | 20 kPa |
| Function | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
Important compatibility info
| Pressure from [kPA] | 20 kPa |
| Function | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 358 mm |
| Paired article numbers | TC275 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 358 mm |
| Paired article numbers | TC275 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 358 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC274 |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 358 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC274 |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 92 mm |
| Height | 115 mm |
| Length | 78 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1769 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 92 mm |
| Height | 115 mm |
| Length | 78 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1769 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 89 mm |
| Height | 66 mm |
| Length | 585 mm |
| Placement on Vehicle | Left, Right, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 89 mm |
| Height | 66 mm |
| Length | 585 mm |
| Placement on Vehicle | Left, Right, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Length | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Length | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC1770 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 115 mm |
| Width | 92 mm |
| Length | 78 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC1770 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 115 mm |
| Width | 92 mm |
| Length | 78 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 295 mm |
| Height | 104 mm |
| Width | 42 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Paired article numbers | TC82 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 295 mm |
| Height | 104 mm |
| Width | 42 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Paired article numbers | TC82 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 304.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 289 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 304.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 289 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Length | 174 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 71 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC8451 |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Length | 174 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 71 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC8451 |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Height | 121 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Height | 121 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 280 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC8509 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75x30.0 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 280 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC8509 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75x30.0 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














