Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 211 mm |
| Height | 123 mm |
| Width | 52 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 |
| Paired article numbers | TA6415 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 211 mm |
| Height | 123 mm |
| Width | 52 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 |
| Paired article numbers | TA6415 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 280 mm |
| Height | 72 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.50 |
| Paired article numbers | TC8658 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 280 mm |
| Height | 72 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.50 |
| Paired article numbers | TC8658 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 130 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 108 mm |
| Height | 110 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 130 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 108 mm |
| Height | 110 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Paired article numbers | TC235 |
| Material | Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 70 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 245 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Paired article numbers | TC235 |
| Material | Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 70 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 245 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Height | 120 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Width | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3461 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Height | 120 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Width | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3461 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 50 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 350 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC303 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 50 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 350 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC303 |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1038 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 390 mm |
| Width | 365 mm |
| Replaces | TC725 |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1038 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 390 mm |
| Width | 365 mm |
| Replaces | TC725 |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
Important compatibility info
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
| Function | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
| Pressure from [kPA] | 13 kPa |
Important compatibility info
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
| Function | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
| Pressure from [kPA] | 13 kPa |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Height | 279 mm |
| Diameter | 85 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Height | 279 mm |
| Diameter | 85 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Outer diameter 1 | 65 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Width 1 | 102 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Outer diameter 1 | 65 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Width 1 | 102 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
Important compatibility info
| Length | 335 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 52 mm |
| Height | 80 mm |
| Material | Cast Steel |
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 335 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 52 mm |
| Height | 80 mm |
| Material | Cast Steel |
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Material | Steel Pipe |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
| Length | 403 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 66 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Material | Steel Pipe |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
| Length | 403 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 66 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














