Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Size | M20 x 1,5 |
| Cone Size | 16.1 mm |
| Paired article numbers | TA3307 |
| Length | 228 mm |
| Height | 97 mm |
| Width | 87 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M20 x 1,5 |
| Cone Size | 16.1 mm |
| Paired article numbers | TA3307 |
| Length | 228 mm |
| Height | 97 mm |
| Width | 87 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Type | Bellow, steering |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Bellow, steering |
| Length 2 | 210 mm |
| Outer diameter 2 | 44 mm |
| Length 1 | 210 mm |
| Outer diameter 1 | 44 mm |
| Inner diameter 2 | 14 mm |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
Important compatibility info
| Type | Bellow, steering |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Bellow, steering |
| Length 2 | 210 mm |
| Outer diameter 2 | 44 mm |
| Length 1 | 210 mm |
| Outer diameter 1 | 44 mm |
| Inner diameter 2 | 14 mm |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 83 mm |
| Outer diameter 1 | 71 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 83 mm |
| Outer diameter 1 | 71 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Upper |
| Length | 290 mm |
| Height | 48 mm |
| Width | 65 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC8174 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Upper |
| Length | 290 mm |
| Height | 48 mm |
| Width | 65 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC8174 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 107 mm |
| Height | 94 mm |
| Width | 83 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 25,00 mm |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 107 mm |
| Height | 94 mm |
| Width | 83 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 25,00 mm |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC574 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 330 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 375 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC574 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 330 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 375 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 286 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 50 mm |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Steel Pipe |
| Placement on Vehicle | both sides |
Important compatibility info
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 286 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 50 mm |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Steel Pipe |
| Placement on Vehicle | both sides |
Important compatibility info
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Sensor, intake manifold pressure |
| Function | Sensor, intake manifold pressure |
| Pressure from [kPA] | 20 kPa |
Important compatibility info
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Sensor, intake manifold pressure |
| Function | Sensor, intake manifold pressure |
| Pressure from [kPA] | 20 kPa |
Important compatibility info
| Length | 406 mm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC1029 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Width | 398 mm |
Important compatibility info
| Length | 406 mm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC1029 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Width | 398 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 234 mm |
| Width | 40 mm |
| Height | 81 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Cone Size | 15.1 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 234 mm |
| Width | 40 mm |
| Height | 81 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Cone Size | 15.1 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 79 mm |
| Thickness/Strength 1 | 70 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Outer diameter 1 | 79 mm |
| Thickness/Strength 1 | 70 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Type | Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 387 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 55 mm |
| Paired article numbers | TL2067 |
| Function | Tie Rod |
Important compatibility info
| Type | Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 387 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 55 mm |
| Paired article numbers | TL2067 |
| Function | Tie Rod |
Important compatibility info
| Length | 449 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 214 mm |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC3843 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Length | 449 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 214 mm |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC3843 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 182 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 89 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 182 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 89 mm |
| Material | Plastic |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














