Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 236 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 55 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3879 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 236 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 55 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3879 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 45 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 258 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC3348 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Diameter 1 | 12.1 mm |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 45 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 258 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC3348 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Diameter 1 | 12.1 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, outer, Lower |
| Length | 140 mm |
| Height | 91 mm |
| Width | 71 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 22 mm |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, outer, Lower |
| Length | 140 mm |
| Height | 91 mm |
| Width | 71 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 22 mm |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, outer, Lower |
| Length | 140 mm |
| Height | 91 mm |
| Width | 71 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 22 mm |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, outer, Lower |
| Length | 140 mm |
| Height | 91 mm |
| Width | 71 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 22 mm |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Length | 356 mm |
| Height | 52 mm |
| Width | 65 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Length | 356 mm |
| Height | 52 mm |
| Width | 65 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Inner diameter 2 | 22 mm |
| Outer diameter 1 | 81 mm |
| Outer diameter 2 | 81 mm |
| Thickness/Strength 1 | 57 mm |
| Thickness/Strength 2 | 106 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Inner diameter 2 | 22 mm |
| Outer diameter 1 | 81 mm |
| Outer diameter 2 | 81 mm |
| Thickness/Strength 1 | 57 mm |
| Thickness/Strength 2 | 106 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 350 mm |
| Height | 53 mm |
| Length | 375 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Paired article numbers | TC2474 |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 350 mm |
| Height | 53 mm |
| Length | 375 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Paired article numbers | TC2474 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 350 mm |
| Height | 53 mm |
| Length | 375 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2473 |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 350 mm |
| Height | 53 mm |
| Length | 375 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2473 |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
Important compatibility info
| Width | 50 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 420 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL476 |
Important compatibility info
| Width | 50 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 420 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL476 |
Important compatibility info
| Width | 50 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 420 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL475 |
Important compatibility info
| Width | 50 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 420 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL475 |
Important compatibility info
| Length | 372 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 40 mm |
| Height | 84 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC2564 |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Placement on Vehicle | Left, Upper |
Important compatibility info
| Length | 372 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 40 mm |
| Height | 84 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC2564 |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Placement on Vehicle | Left, Upper |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Upper, Right |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 40 mm |
| Height | 84 mm |
| Length | 372 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2563 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Upper, Right |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 40 mm |
| Height | 84 mm |
| Length | 372 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2563 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Length | 288 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 45 mm |
| Height | 60 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2975 |
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Upper |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 288 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 45 mm |
| Height | 60 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2975 |
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Upper |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 418 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 76 mm |
| Height | 50 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Left, Right |
Important compatibility info
| Length | 418 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 76 mm |
| Height | 50 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Left, Right |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














