Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Width | 52 mm |
| Length | 372 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Height | 55 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC3612 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Front |
Important compatibility info
| Width | 52 mm |
| Length | 372 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Height | 55 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC3612 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Front |
Important compatibility info
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 235 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 33 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3880 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 235 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 33 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3880 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Length | 395 mm |
| Paired article numbers | TC3399 |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 370 mm |
| Height | 50 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Length | 395 mm |
| Paired article numbers | TC3399 |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 370 mm |
| Height | 50 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Length | 395 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 370 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Height | 50 mm |
| Paired article numbers | TC3398 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Length | 395 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 370 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Height | 50 mm |
| Paired article numbers | TC3398 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TD1960W |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 77 mm |
| Thickness/Strength 1 | 146 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TD1960W |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 77 mm |
| Thickness/Strength 1 | 146 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Height | 117 mm |
| Width | 47.3 mm |
| Cone Size | 16.6 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Length | 139 mm |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2883 |
Important compatibility info
| Height | 117 mm |
| Width | 47.3 mm |
| Cone Size | 16.6 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Length | 139 mm |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2883 |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Cable Length | 785 mm |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Cable Length | 785 mm |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 220 mm |
| Height | 105 mm |
| Width | 47 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3449 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 220 mm |
| Height | 105 mm |
| Width | 47 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3449 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC432 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC432 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 152 mm |
| Height | 35 mm |
| Length | 338 mm |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Right |
| Material | Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 152 mm |
| Height | 35 mm |
| Length | 338 mm |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Right |
| Material | Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Length | 454 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 52 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC767 |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Length | 454 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 52 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC767 |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 25 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Thickness/Strength 1 | 61 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 25 mm |
| Outer diameter 1 | 70 mm |
| Thickness/Strength 1 | 61 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 68 mm |
| Paired article numbers | TC3479 |
| Material | Sheet Steel |
| Length | 350 mm |
| Height | 40 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear, Upper |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 68 mm |
| Paired article numbers | TC3479 |
| Material | Sheet Steel |
| Length | 350 mm |
| Height | 40 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear, Upper |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 350 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC431 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 350 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC431 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














