Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TL2071 |
| Type | Tie Rod |
| Function | Tie Rod |
| Length | 386 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 55 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TL2071 |
| Type | Tie Rod |
| Function | Tie Rod |
| Length | 386 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 55 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 238 mm |
| Height | 89 mm |
| Width | 73 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3961 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 238 mm |
| Height | 89 mm |
| Width | 73 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3961 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 360 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 380 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC1912 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 360 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 380 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC1912 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 360 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 380 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC1911 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 360 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 380 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC1911 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 360 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Aluminium |
| Paired article numbers | TC1812 |
| Placement on Vehicle | Upper, Right, Front |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 75 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 360 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Aluminium |
| Paired article numbers | TC1812 |
| Placement on Vehicle | Upper, Right, Front |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Steering arm type | Control Arm |
| Inner diameter 1 | 27 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Steering arm type | Control Arm |
| Inner diameter 1 | 27 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Front |
| Length | 262 mm |
| Height | 96 mm |
| Width | 60 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC2868 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Front |
| Length | 262 mm |
| Height | 96 mm |
| Width | 60 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC2868 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Upper, Right, Front |
| Length | 262 mm |
| Height | 96 mm |
| Width | 60 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC2867 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Upper, Right, Front |
| Length | 262 mm |
| Height | 96 mm |
| Width | 60 mm |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC2867 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 240 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 350 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC1256 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 240 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 350 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC1256 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
Important compatibility info
| Height | 90 mm |
| Length | 410 mm |
| Width | 400 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC3707 |
Important compatibility info
| Height | 90 mm |
| Length | 410 mm |
| Width | 400 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC3707 |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, exhaust pressure |
| Function | Sensor, exhaust pressure |
| Opening pressure | 14 kPa |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, exhaust pressure |
| Function | Sensor, exhaust pressure |
| Opening pressure | 14 kPa |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Length | 465 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 410 mm |
| Height | 60 mm |
| Paired article numbers | TC3591 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Length | 465 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 410 mm |
| Height | 60 mm |
| Paired article numbers | TC3591 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Length | 390 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 370 mm |
| Height | 50 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3212 |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Length | 390 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 370 mm |
| Height | 50 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3212 |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Height | 45 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Rear |
| Length | 664 mm |
| Width | 95 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Height | 45 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Rear |
| Length | 664 mm |
| Width | 95 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Replaced by | GN10442-12B1 |
| Function | Ignition Coil |
| Voltage | 12 V |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Ignition Coil |
Important compatibility info
| Replaced by | GN10442-12B1 |
| Function | Ignition Coil |
| Voltage | 12 V |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Ignition Coil |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














