Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Paired article numbers | TD1040W |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Paired article numbers | TD1040W |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Width | 172 mm |
| Height | 127 mm |
| Length | 479 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Width | 172 mm |
| Height | 127 mm |
| Length | 479 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Height | 67.4 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 60 mm |
| Length | 355 mm |
| Material | Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Paired article numbers | TC376 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Height | 67.4 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 60 mm |
| Length | 355 mm |
| Material | Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Paired article numbers | TC376 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Upper, Right |
| Length | 335 mm |
| Height | 48 mm |
| Width | 70 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Upper, Right |
| Length | 335 mm |
| Height | 48 mm |
| Width | 70 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Length | 350 mm |
| Height | 73 mm |
| Width | 70 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.50 |
| Paired article numbers | TC8715 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 350 mm |
| Height | 73 mm |
| Width | 70 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.50 |
| Paired article numbers | TC8715 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Length | 322 mm |
| Height | 54 mm |
| Width | 138 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4911 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Length | 322 mm |
| Height | 54 mm |
| Width | 138 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC4911 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 330 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 360 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Cast Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Paired article numbers | TC569 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 330 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 360 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Cast Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Paired article numbers | TC569 |
Important compatibility info
| Length | 150 mm |
| Width | 30 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Height | 80 mm |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3490 |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M16x1.5 |
Important compatibility info
| Length | 150 mm |
| Width | 30 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Height | 80 mm |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3490 |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M16x1.5 |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2520 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 237 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2520 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 237 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
Important compatibility info
| Length | 355 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 237 mm |
| Height | 82 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Weight | 2.041 kg |
| Paired article numbers | TC2519 |
Important compatibility info
| Length | 355 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 237 mm |
| Height | 82 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Weight | 2.041 kg |
| Paired article numbers | TC2519 |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2986 |
| Length | 420 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 370 mm |
| Height | 65 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2986 |
| Length | 420 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 370 mm |
| Height | 65 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Length | 420 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 370 mm |
| Height | 65 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC2985 |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
Important compatibility info
| Length | 420 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 370 mm |
| Height | 65 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC2985 |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC817 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 240 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 320 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Upper |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC817 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 240 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 320 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Upper |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














