Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4893 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4893 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Material | Cast Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 55 mm |
| Length | 440 mm |
| Paired article numbers | TC1870 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Material | Cast Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 55 mm |
| Length | 440 mm |
| Paired article numbers | TC1870 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Length | 466 mm |
| Height | 180 mm |
| Width | 466 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3777 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Upper |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Length | 466 mm |
| Height | 180 mm |
| Width | 466 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3777 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Upper |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 466 mm |
| Height | 180 mm |
| Width | 466 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3776 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 466 mm |
| Height | 180 mm |
| Width | 466 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3776 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Upper |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4729 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Upper |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4729 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2871 |
| Length | 605 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 260 mm |
| Height | 120 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2871 |
| Length | 605 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 260 mm |
| Height | 120 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 402 mm |
| Height | 98 mm |
| Width | 497 mm |
| Paired article numbers | TC5543 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 402 mm |
| Height | 98 mm |
| Width | 497 mm |
| Paired article numbers | TC5543 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC8389 |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Width | 72 mm |
| Length | 578 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC8389 |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Width | 72 mm |
| Length | 578 mm |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 280 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 290 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Right, Front |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 280 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 290 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Right, Front |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Length | 340 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 330 mm |
| Height | 100 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC1935 |
| Placement on Vehicle | Upper, Right |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 340 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 330 mm |
| Height | 100 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC1935 |
| Placement on Vehicle | Upper, Right |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC8390 |
| Material | Steel |
| Width | 72 mm |
| Length | 578 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC8390 |
| Material | Steel |
| Width | 72 mm |
| Length | 578 mm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1261 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Aluminium |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 140 mm |
| Length | 440 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1261 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Aluminium |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 140 mm |
| Length | 440 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 140 mm |
| Length | 440 mm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Paired article numbers | TC1260 |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 140 mm |
| Length | 440 mm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Paired article numbers | TC1260 |
| Material | Aluminium |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 55 mm |
| Length | 440 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Cast Steel |
| Paired article numbers | TC1869 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 55 mm |
| Length | 440 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Cast Steel |
| Paired article numbers | TC1869 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














