Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 295 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA1677 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 295 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA1677 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Length | 315 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Length | 315 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 36 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 108 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2048 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 36 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 108 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2048 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 22mm |
| Length | 49.6 mm |
| Height | 76 mm |
| Width | 49.6 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 22mm |
| Length | 49.6 mm |
| Height | 76 mm |
| Width | 49.6 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 8.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 65 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 8.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 65 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 34 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 34 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Upper |
| Length | 87 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 72 mm |
| Height | 84 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Upper |
| Length | 87 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 72 mm |
| Height | 84 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 114 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 75 mm |
| Type | Ball Joint |
| Height | 112 mm |
Important compatibility info
| Length | 114 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 75 mm |
| Type | Ball Joint |
| Height | 112 mm |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1670 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 12 mm |
| Width | 46 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 145 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1670 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 12 mm |
| Width | 46 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 145 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Width | 46 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 145 mm |
| Paired article numbers | TA1669 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Width | 46 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 145 mm |
| Paired article numbers | TA1669 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 305 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 293 mm |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 305 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 293 mm |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | 1/2"x20 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 306 mm |
| Axle Joint Length | 288 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 1 | M14x1,5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | 1/2"x20 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 306 mm |
| Axle Joint Length | 288 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 1 | M14x1,5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 135 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 135 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 18.8 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 50 mm |
| Height | 85 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 18.8 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 50 mm |
| Height | 85 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M17x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 130 mm |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Paired article numbers | TA1976 |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M17x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 130 mm |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Paired article numbers | TA1976 |
| Type | Tie Rod End |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














