Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Width | 85 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 81 mm |
| Type | Ball Joint |
| Replaced by | TC1176 |
Important compatibility info
| Length | 120 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 16mm |
| Width | 52 mm |
| Height | 75 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 120 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 16mm |
| Width | 52 mm |
| Height | 75 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 240 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Paired article numbers | TC975 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 240 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Paired article numbers | TC975 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 42 mm |
| Outer diameter 1 | 57 mm |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 42 mm |
| Outer diameter 1 | 57 mm |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 58 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA1814 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 58 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA1814 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Length | 125 mm |
| Height | 58 mm |
| Width | 60 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Paired article numbers | TC1351 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Length | 125 mm |
| Height | 58 mm |
| Width | 60 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Paired article numbers | TC1351 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 57 mm |
| Width | 33 mm |
| Length | 300 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 57 mm |
| Width | 33 mm |
| Length | 300 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Size | Pinch bolt 18mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Length | 110 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 89 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, both sides, Lower |
Important compatibility info
| Thread Size | Pinch bolt 18mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Length | 110 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 89 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, both sides, Lower |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 257 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 242 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 257 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 242 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
| Length | 42 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
| Length | 42 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 33 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 124 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 12 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 33 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 124 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 51 mm |
| Inner diameter 1 | 29 mm |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 51 mm |
| Inner diameter 1 | 29 mm |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Diameter 2 | 13.5 mm |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Length | 145 mm |
| Height | 28.5 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Diameter 2 | 13.5 mm |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Length | 145 mm |
| Height | 28.5 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Thickness/Strength 1 | 45 mm |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Thickness/Strength 1 | 45 mm |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 36.5 mm |
| Length | 310 mm |
| Height | 64 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















