Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 41 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear, Front |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 62 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 64 mm |
| Width | 34 mm |
| Length | 260 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 64 mm |
| Width | 34 mm |
| Length | 260 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 55 mm |
| Outer diameter 1 | 60 mm |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thickness/Strength 1 | 55 mm |
| Outer diameter 1 | 60 mm |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 343 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 343 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 343 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 343 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Length | 210 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Length | 210 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.6 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 79 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.6 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 79 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
Important compatibility info
| Length | 95 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 90 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1732 |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 95 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 90 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1732 |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1731 |
| Length | 95 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 90 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1731 |
| Length | 95 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 90 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 102 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 99 mm |
| Height | 49 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 102 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 99 mm |
| Height | 49 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 235 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 252 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA2621 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 235 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 252 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | TA2621 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 260 mm |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA1947 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 260 mm |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA1947 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 315 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 315 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.1 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 103 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 37 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2715 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.1 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 103 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 37 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2715 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 31 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 155 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Paired article numbers | TC2655 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 31 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 155 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Paired article numbers | TC2655 |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 267 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1,00 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Length | 285 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 267 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1,00 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Length | 285 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Width | 38.5 mm |
| Thread Size | M15x1.5 |
| Cone Size | 15.3 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 76 mm |
| Length | 105 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















