Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 295 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 314 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 295 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 314 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 16.9 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 98 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 16.9 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 98 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 116 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1815 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 116 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1815 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Sensor Type | Active sensor |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Sensor Type | Active sensor |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 65 mm |
| Height | 73 mm |
| Length | 254 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Paired article numbers | TA2902 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 65 mm |
| Height | 73 mm |
| Length | 254 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Paired article numbers | TA2902 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 63 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 237 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC3893 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 63 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 237 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC3893 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 305 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 285 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 305 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 285 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Height | 77 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 12.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Length | 128 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2997 |
Important compatibility info
| Height | 77 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 12.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Length | 128 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2997 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 132 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Diameter 1 | 10 mm |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 132 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Diameter 1 | 10 mm |
Important compatibility info
| Length | 109 mm |
| Height | 65 mm |
| Width | 65 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4327 |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 109 mm |
| Height | 65 mm |
| Width | 65 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4327 |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 165 mm |
| Cone Size | 13 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA1970 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 165 mm |
| Cone Size | 13 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA1970 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 30 mm |
| Height | 56 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 74 mm |
| Length | 100 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 74 mm |
| Length | 100 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 347 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 68 mm |
| Length | 347 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 113 mm |
| Length | 136 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 113 mm |
| Length | 136 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














