Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 83 mm |
| Length | 100 mm |
| Cone Size | 14.5 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 338 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 353 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 338 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 353 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 295 mm |
| Height | 35 mm |
| Width | 35 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 279 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 295 mm |
| Height | 35 mm |
| Width | 35 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 279 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 45 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 90 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 45 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 90 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Outer diameter 2 | 79 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 72 mm |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Width 1 | 83 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
Important compatibility info
| Outer diameter 2 | 79 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 72 mm |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Width 1 | 83 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 77 mm |
| Width | 68 mm |
| Length | 255 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2634 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 77 mm |
| Width | 68 mm |
| Length | 255 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2634 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 88 mm |
| Height | 92 mm |
| Length | 123 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 88 mm |
| Height | 92 mm |
| Length | 123 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M20x1.5 |
| Width | 82 mm |
| Height | 118 mm |
| Length | 121 mm |
| Thread Measurement 1 | M20x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M20x1.5 |
| Width | 82 mm |
| Height | 118 mm |
| Length | 121 mm |
| Thread Measurement 1 | M20x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2515 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2515 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 70 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 70 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Inner diameter 1 | 27 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Thickness/Strength 1 | 46 mm |
Important compatibility info
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Inner diameter 1 | 27 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Thickness/Strength 1 | 46 mm |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 84 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 84 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 255 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 255 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Cable Length | 615 mm |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Cable Length | 615 mm |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 175 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M16x1 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 190 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 175 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M16x1 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 190 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 70 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 240 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1850 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















