Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Cone Size | 13.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 70 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 240 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1850 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 140 mm |
| Cone Size | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2494 |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 140 mm |
| Cone Size | 12.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2494 |
Important compatibility info
| Cone Size | 11.9 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2643 |
Important compatibility info
| Cone Size | 11.9 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2643 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2642 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 48 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2642 |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 297 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 280 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 297 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 280 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 245 mm |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2918 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 52 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 245 mm |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2918 |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 282 mm |
| Axle Joint Length | 261 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 282 mm |
| Axle Joint Length | 261 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Height | 70 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Width | 35 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3234 |
| Cone Size | 13.1 mm |
| Length | 210 mm |
Important compatibility info
| Height | 70 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Width | 35 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3234 |
| Cone Size | 13.1 mm |
| Length | 210 mm |
Important compatibility info
| Length | 92 mm |
| Function | Ball Joint |
| Width | 52 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 92 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 92 mm |
| Function | Ball Joint |
| Width | 52 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Height | 92 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M14x2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC2148 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 94 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 214 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x2 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M14x2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TC2148 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 94 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 214 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x2 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2513 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC2513 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 325 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2516 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 58 mm |
| Height | 58 mm |
| Length | 340 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2516 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Length | 132 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 88 mm |
| Height | 84 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 132 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 88 mm |
| Height | 84 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Height | 96 mm |
| Width | 81.5 mm |
| Length | 119 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
Important compatibility info
| Height | 96 mm |
| Width | 81.5 mm |
| Length | 119 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
Important compatibility info
| Length | 60 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Size | M14 x 1,5 x 25,7 |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
Important compatibility info
| Length | 60 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Size | M14 x 1,5 x 25,7 |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
Important compatibility info
| Length | 54 mm |
| Height | 81 mm |
| Width | 54 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 x 21,0 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















