Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 59 mm |
| Height | 59 mm |
| Length | 88 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 225 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 30 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3243 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 225 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 30 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3243 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Diameter 2 | 10.5 mm |
| Diameter 1 | 10.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 100 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Diameter 2 | 10.5 mm |
| Diameter 1 | 10.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 100 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 38 mm |
| Outer diameter 1 | 40 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 38 mm |
| Outer diameter 1 | 40 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, inner, behind the axle, Lower |
| Inner diameter 1 | 25 mm |
| Thickness/Strength 1 | 63 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 61 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, inner, behind the axle, Lower |
| Inner diameter 1 | 25 mm |
| Thickness/Strength 1 | 63 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Outer diameter 1 | 61 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 257 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 274 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 257 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 274 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 55 mm |
| Height | 35 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | both sides |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 277 mm |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 55 mm |
| Height | 35 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | both sides |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 277 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 129 mm |
| Height | 78 mm |
| Width | 49 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3832 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 129 mm |
| Height | 78 mm |
| Width | 49 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3832 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Length | 230 mm |
| Height | 74 mm |
| Width | 40 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2336 |
Important compatibility info
| Length | 230 mm |
| Height | 74 mm |
| Width | 40 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.1 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2336 |
Important compatibility info
| Thread Size | M12x1.25 |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 41 mm |
| Height | 71 mm |
| Length | 197 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2878 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Size | M12x1.25 |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 41 mm |
| Height | 71 mm |
| Length | 197 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2878 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 314 mm |
| Height | 35 mm |
| Width | 35 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,0 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 295 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 314 mm |
| Height | 35 mm |
| Width | 35 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,0 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 295 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 266.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 250 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 266.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 250 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Length | 53 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 104 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
Important compatibility info
| Length | 53 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 104 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 232 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 219 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 232 mm |
| Height | 37 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 219 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Width | 40 mm |
| Length | 239 mm |
| Height | 80 mm |
| Paired article numbers | TA3213 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.8 mm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Width | 40 mm |
| Length | 239 mm |
| Height | 80 mm |
| Paired article numbers | TA3213 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Cone Size | 13.8 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 229 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M12 x 1 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 215 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















