Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Height | 117 mm |
| Length | 114 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M20.1.5 |
| Width | 67 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Paired article numbers | TC2647 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 112 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 199 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Paired article numbers | TC2647 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 112 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 199 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Axle Joint Length | 220 mm |
| Length | 242 mm |
| Height | 42 mm |
| Width | 42 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M20 x 1,5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Axle Joint Length | 220 mm |
| Length | 242 mm |
| Height | 42 mm |
| Width | 42 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M20 x 1,5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 112 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 199 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2648 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 112 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 199 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC2648 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 215.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1,50 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 200 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 215.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1,50 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 200 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Height | 70 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Length | 208 mm |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2649 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Height | 70 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 45 mm |
| Length | 208 mm |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2649 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Length | 260 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Height | 41 mm |
| Axle Joint Length | 243 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Width | 41 mm |
Important compatibility info
| Length | 260 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Height | 41 mm |
| Axle Joint Length | 243 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Width | 41 mm |
Important compatibility info
| Height | 88 mm |
| Width | 55 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M14x2 |
| Length | 184 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x2 |
| Paired article numbers | TC3034 |
Important compatibility info
| Height | 88 mm |
| Width | 55 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M14x2 |
| Length | 184 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x2 |
| Paired article numbers | TC3034 |
Important compatibility info
| Length | 117 mm |
| Height | 79 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Length | 117 mm |
| Height | 79 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 115 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Function | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 115 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 42 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 197.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M20 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 183 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 197.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M20 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 183 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 263 mm |
| Height | 35 mm |
| Width | 35 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 247 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M12 x 1,25 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 263 mm |
| Height | 35 mm |
| Width | 35 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 247 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M12 x 1,25 |
Important compatibility info
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 300.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 286 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 300.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 286 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 47 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 112 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 47 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 112 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 229 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 212 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















