Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Height | 210 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 87 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 200.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 185 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 200.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M18 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 185 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 268.5 mm |
| Height | 43 mm |
| Width | 43 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 251 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 268.5 mm |
| Height | 43 mm |
| Width | 43 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 251 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Width | 36 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 57 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Width | 36 mm |
| Height | 77 mm |
| Length | 57 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 205 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 222 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 205 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 222 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Height | 88 mm |
| Length | 118 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 83 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Height | 88 mm |
| Length | 118 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 83 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Cone Size | 14.6 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 245 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA1648 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Cone Size | 14.6 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 245 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Paired article numbers | TA1648 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Bushing, axle beam |
| Width 1 | 90 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Bushing, axle beam |
| Width 1 | 90 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 138 mm |
| Height | 82 mm |
| Width | 55 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3470 |
| Cone Size | 12.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 138 mm |
| Height | 82 mm |
| Width | 55 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3470 |
| Cone Size | 12.4 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 114 mm |
| Height | 60 mm |
| Width | 39 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25x23.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 12.5 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 114 mm |
| Height | 60 mm |
| Width | 39 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25x23.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 12.5 mm |
Important compatibility info
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 107 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 185 mm |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
Important compatibility info
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 107 mm |
| Height | 42 mm |
| Length | 185 mm |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 200 mm |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 45 mm |
| Height | 45 mm |
| Length | 217 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 200 mm |
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 45 mm |
| Height | 45 mm |
| Length | 217 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 46 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 108 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 46 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 108 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 320 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 320 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 229 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 215 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 229 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 215 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















