Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Categories
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1809 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 375 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 380 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Material | Steel |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1809 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 375 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 380 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Material | Steel |
Important compatibility info
| Length | 265 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 225 mm |
| Height | 68 mm |
| Paired article numbers | TC2920 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Upper |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 265 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 225 mm |
| Height | 68 mm |
| Paired article numbers | TC2920 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Upper |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 142 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 95 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Diameter 1 | 14.1 mm |
| Paired article numbers | TC7795 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 142 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 95 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Diameter 1 | 14.1 mm |
| Paired article numbers | TC7795 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Length | 430 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC1157 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 70 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Length | 430 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC1157 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 70 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
Important compatibility info
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC1156 |
| Length | 320 mm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 360 mm |
| Height | 70 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC1156 |
| Length | 320 mm |
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 360 mm |
| Height | 70 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 254 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 370 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 254 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 370 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 142 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 95 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Diameter 1 | 14.1 mm |
| Paired article numbers | TC7794 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 142 mm |
| Height | 62 mm |
| Width | 95 mm |
| Thread Measurement 1 | M14x1.5 |
| Diameter 1 | 14.1 mm |
| Paired article numbers | TC7794 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1007 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 400 mm |
| Width | 97 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1007 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 400 mm |
| Width | 97 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1281 |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 85 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 410 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Rear, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC1281 |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 85 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 410 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Rear, Lower |
Important compatibility info
| Length | 380 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC954 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 355 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
Important compatibility info
| Length | 380 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC954 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 355 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC760 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 280 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 520 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC760 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 280 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 520 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TD2078W |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Thickness/Strength 1 | 172 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TD2078W |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
| Thickness/Strength 1 | 172 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TD2077W |
| Inner diameter 1 | 172 mm |
| Thickness/Strength 1 | 172 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TD2077W |
| Inner diameter 1 | 172 mm |
| Thickness/Strength 1 | 172 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Right |
| Length | 585 mm |
| Width | 305 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC7925 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Right |
| Length | 585 mm |
| Width | 305 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC7925 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 440 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC2185 |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 380 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 440 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC2185 |
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














