Car Parts & Accessories by Carwood
Categories
Important compatibility info
| for OE number | 2047600 |
| Quality | OE NEW Supply |
| Packaging height | 8.9 cm |
| Packaging length | 29.1 cm |
| Packaging width | 14.8 cm |
| Fuel Type | Diesel |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Injector |
| Suited for engine type | Unit Injector (UI) |
| Replaces | DFIBEBJ1D04001 |
| Gross Weight | 0.74 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 2047600 |
| Quality | OE NEW Supply |
| Packaging height | 8.9 cm |
| Packaging length | 29.1 cm |
| Packaging width | 14.8 cm |
| Fuel Type | Diesel |
| Type | Injector |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Injector |
| Suited for engine type | Unit Injector (UI) |
| Replaces | DFIBEBJ1D04001 |
| Gross Weight | 0.74 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Gross Weight | 0.295 kg |
| Function | Injector |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Suited for engine type | Unit Injector (UI) |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Gross Weight | 0.295 kg |
| Function | Injector |
| Quality | OE Reman |
| Fuel Type | Diesel |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Suited for engine type | Unit Injector (UI) |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010193 |
| Gross Weight | 5.15 kg |
| for OE number | 55597787 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010193 |
| Gross Weight | 5.15 kg |
| for OE number | 55597787 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 5.562 kg |
| for OE number | LR005959 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 5.562 kg |
| for OE number | LR005959 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010296 |
| Gross Weight | 6.328 kg |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010296 |
| Gross Weight | 6.328 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 167002972R |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 6.699 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 167002972R |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 6.699 kg |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| for OE number | 8201024002 |
| Replaces | DFP0445010351 |
| Gross Weight | 7.039 kg |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| for OE number | 8201024002 |
| Replaces | DFP0445010351 |
| Gross Weight | 7.039 kg |
Important compatibility info
| for OE number | A651 070 26 01 |
| Type | Fuel Pump |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP28252614; DFP28343143 |
| Gross Weight | 4.98 kg |
Important compatibility info
| for OE number | A651 070 26 01 |
| Type | Fuel Pump |
| Manufacturer Restriction | DELPHI |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP28252614; DFP28343143 |
| Gross Weight | 4.98 kg |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010271 |
| Gross Weight | 4.188 kg |
Important compatibility info
| Function | Fuel Pump |
| Type | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010271 |
| Gross Weight | 4.188 kg |
Important compatibility info
| Injection System | Common Rail |
| for OE number | 167008960R |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 6.598 kg |
Important compatibility info
| Injection System | Common Rail |
| for OE number | 167008960R |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Gross Weight | 6.598 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 1670000Q0L |
| Gross Weight | 6.575 kg |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010170 |
Important compatibility info
| for OE number | 1670000Q0L |
| Gross Weight | 6.575 kg |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010170 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP28260092 |
Important compatibility info
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP28260092 |
Important compatibility info
| for OE number | 33100 2A420 |
| Exhaust Emission Norm | Euro 5 |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010206 |
| Gross Weight | 7.098 kg |
Important compatibility info
| for OE number | 33100 2A420 |
| Exhaust Emission Norm | Euro 5 |
| Type | Fuel Pump |
| Function | Fuel Pump |
| Replaces | DFP0445010206 |
| Gross Weight | 7.098 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 1.981 kg |
Important compatibility info
| Type | Injector |
| Function | Injector |
| Gross Weight | 1.981 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023






