Car Parts & Accessories by NRF
NRF, specialist in Climate control and Cooling for the Automotive market, with its commitments to the design, production and distribution. Categories
Important compatibility info
| Core Depth | 19 mm |
| Core Length | 585 mm |
| Core Width | 380 mm |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
Important compatibility info
| Core Depth | 19 mm |
| Core Length | 585 mm |
| Core Width | 380 mm |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Type | Condenser, air conditioning |
Important compatibility info
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 325 mm |
| Core Width | 605 mm |
| Core Depth | 20 mm |
Important compatibility info
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 325 mm |
| Core Width | 605 mm |
| Core Depth | 20 mm |
Important compatibility info
| for OE number | 97701G5000 |
| Compressor ID | HES27 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | GENUINE HANON |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | GENUINE |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| for OE number | 97701G5000 |
| Compressor ID | HES27 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | GENUINE HANON |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | GENUINE |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 605 mm |
| Core Width | 310 mm |
| Core Depth | 19 mm |
Important compatibility info
| Type | Condenser, air conditioning |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Core Length | 605 mm |
| Core Width | 310 mm |
| Core Depth | 19 mm |
Important compatibility info
| Length | 762 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 180 mm |
| Type | Cooler, exhaust gas recirculation |
| Function | Cooler, exhaust gas recirculation |
Important compatibility info
| Length | 762 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 180 mm |
| Type | Cooler, exhaust gas recirculation |
| Function | Cooler, exhaust gas recirculation |
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | HES33 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | HANON |
| Function | Compressor, air conditioning |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | HES33 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | HANON |
| Function | Compressor, air conditioning |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | ESBA34C |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Function | Compressor, air conditioning |
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | ESBA34C |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Function | Compressor, air conditioning |
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | HANON |
| Function | Compressor, air conditioning |
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | HANON |
| Function | Compressor, air conditioning |
Important compatibility info
| Vehicle Equipment | for vehicles with electr. auxiliary heater |
| Type | Heat Exchanger, interior heating |
| Function | Heat Exchanger, interior heating |
| Core Length | 1 mm |
| Core Width | 1 mm |
| Core Depth | 1 mm |
Important compatibility info
| Vehicle Equipment | for vehicles with electr. auxiliary heater |
| Type | Heat Exchanger, interior heating |
| Function | Heat Exchanger, interior heating |
| Core Length | 1 mm |
| Core Width | 1 mm |
| Core Depth | 1 mm |
Important compatibility info
| Vehicle Equipment | for vehicles with electr. auxiliary heater |
| Type | Heat Exchanger, interior heating |
| Function | Heat Exchanger, interior heating |
| Core Length | 1 mm |
| Core Width | 1 mm |
| Core Depth | 1 mm |
Important compatibility info
| Vehicle Equipment | for vehicles with electr. auxiliary heater |
| Type | Heat Exchanger, interior heating |
| Function | Heat Exchanger, interior heating |
| Core Length | 1 mm |
| Core Width | 1 mm |
| Core Depth | 1 mm |
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | ESB34C |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Function | Compressor, air conditioning |
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | ESB34C |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Function | Compressor, air conditioning |
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | DE27 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | GENUINE DOOWON |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | GENUINE |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | DE27 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | GENUINE DOOWON |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | GENUINE |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| Voltage | 450 V |
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | SHS33 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | SANDEN-GENUINE |
| Function | Compressor, air conditioning |
Important compatibility info
| Voltage | 450 V |
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | SHS33 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | SANDEN-GENUINE |
| Function | Compressor, air conditioning |
Important compatibility info
| Voltage | 365 V |
| Refrigerant | R 134a |
| Compressor ID | BC28A |
| Oil Fill Quantity | 160 ml |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | GENUINE |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | GENUINE |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| Voltage | 365 V |
| Refrigerant | R 134a |
| Compressor ID | BC28A |
| Oil Fill Quantity | 160 ml |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | GENUINE |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | GENUINE |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | SHS33 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | GENUINE SANDEN |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | GENUINE |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
Important compatibility info
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | SHS33 |
| Type | Compressor, air conditioning |
| Manufacturer Restriction | GENUINE SANDEN |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | GENUINE |
Additional Information
Technical Information
Prefilled with the correct type of oil. The amount must be appropriately chosen for the application.
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023








