Important compatibility info
| Replaces | 10-ECO102 |
| Filter type | Filter Insert |
| Outer diameter | 65.7 mm |
| Fitted Diameter | 48.5 mm |
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Inner diameter | 41 mm |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Overall Length | 105 mm |
| Fitted Diameter1/Fitted Diameter2 | 25 mm |
| for OE number | LR073669 |
Important compatibility info
| Bolt Hole Circle Diameter | 26 mm |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| Outer diameter | 65 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Length | 130 mm |
| Inner diameter | 20 mm |
| for OE number | 263202F100 |
Important compatibility info
| Bolt Hole Circle Diameter | 26 mm |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| Outer diameter | 65 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Length | 130 mm |
| Inner diameter | 20 mm |
| for OE number | 263202F100 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Inner diameter | 21 mm |
| Outer diameter | 65 mm |
| Length | 101 mm |
| for OE number | 03L115562 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Inner diameter | 21 mm |
| Outer diameter | 65 mm |
| Length | 101 mm |
| for OE number | 03L115562 |
Important compatibility info
| Outer diameter | 78 mm |
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Length | 95 mm |
| Inner diameter | 38 mm |
| for OE number | 1109AV |
Important compatibility info
| Outer diameter | 78 mm |
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Length | 95 mm |
| Inner diameter | 38 mm |
| for OE number | 1109AV |
Important compatibility info
| Length | 154 mm |
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter | 30 mm |
| Outer diameter | 71 mm |
| for OE number | 11427808443 |
Important compatibility info
| Length | 154 mm |
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter | 30 mm |
| Outer diameter | 71 mm |
| for OE number | 11427808443 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter 1 | 25 mm |
| Fitted Diameter | 23 mm |
| Type | Oil Filter |
| Outer diameter | 62 mm |
| Length | 125 mm |
| for OE number | 6711803009 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter 1 | 25 mm |
| Fitted Diameter | 23 mm |
| Type | Oil Filter |
| Outer diameter | 62 mm |
| Length | 125 mm |
| for OE number | 6711803009 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Length | 155 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Outer diameter | 64 mm |
| Inner diameter | 31 mm |
| for OE number | 06E115562C |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Length | 155 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Outer diameter | 64 mm |
| Inner diameter | 31 mm |
| for OE number | 06E115562C |
Important compatibility info
| Outer diameter | 64 mm |
| Length | 156 mm |
| Function | Oil Filter |
| Inner diameter | 31 mm |
| Type | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| for OE number | 11427787697 |
Important compatibility info
| Outer diameter | 64 mm |
| Length | 156 mm |
| Function | Oil Filter |
| Inner diameter | 31 mm |
| Type | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| for OE number | 11427787697 |
Important compatibility info
| Length | 108 mm |
| Outer diameter | 83 mm |
| Inner diameter | 32 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| for OE number | 11427837997 |
Important compatibility info
| Length | 108 mm |
| Outer diameter | 83 mm |
| Inner diameter | 32 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| for OE number | 11427837997 |
Important compatibility info
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| Outer diameter | 46 mm |
| Length | 157 mm |
| Inner diameter | 22 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Fitted Diameter | 37 mm |
| for OE number | A2711800509 |
Important compatibility info
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| Outer diameter | 46 mm |
| Length | 157 mm |
| Inner diameter | 22 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Fitted Diameter | 37 mm |
| for OE number | A2711800509 |
Important compatibility info
| Length | 108 mm |
| Outer diameter | 83 mm |
| Inner diameter | 34 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| for OE number | A6291800109 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023










