Important compatibility info
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| for OE number | 263502M000 |
Important compatibility info
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| for OE number | 263502M000 |
Important compatibility info
| Filter type | Filter Insert |
| Height | 93 mm |
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Outer diameter | 48.5 mm |
| Inner diameter | 23.5 mm |
| for OE number | 2274296 |
Important compatibility info
| Filter type | Filter Insert |
| Height | 93 mm |
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Outer diameter | 48.5 mm |
| Inner diameter | 23.5 mm |
| for OE number | 2274296 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter | 24 mm |
| Outer diameter | 57.5 mm |
| Height | 113 mm |
| Type | Oil Filter |
| Seal Diameter | 62.7 mm |
| for OE number | A6081840100 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter | 24 mm |
| Outer diameter | 57.5 mm |
| Height | 113 mm |
| Type | Oil Filter |
| Seal Diameter | 62.7 mm |
| for OE number | A6081840100 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Outer diameter | 81 mm |
| Height | 108 mm |
| Inner diameter 1 | 36 mm |
| Inner diameter | 36 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| for OE number | 0PB115466 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Outer diameter | 81 mm |
| Height | 108 mm |
| Inner diameter 1 | 36 mm |
| Inner diameter | 36 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| for OE number | 0PB115466 |
Important compatibility info
| Height | 143 mm |
| Additional Information | with gasket/seal, with fastening/mounting material |
| Outer diameter | 55.0 mm |
| Inner diameter | 25.0 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| Gasket outer diameter | 70 mm |
| Gasket inner diameter | 63 mm |
| for OE number | 263202R000 |
Important compatibility info
| Height | 143 mm |
| Additional Information | with gasket/seal, with fastening/mounting material |
| Outer diameter | 55.0 mm |
| Inner diameter | 25.0 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
| Gasket outer diameter | 70 mm |
| Gasket inner diameter | 63 mm |
| for OE number | 263202R000 |
Important compatibility info
| Type | Oil Filter |
| Replaces | 10-ECO029; 10-ECO043 |
| Function | Oil Filter |
| Inner diameter 1 | 33 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter | 33 mm |
| Outer diameter | 62 mm |
| Length | 118 mm |
| Fitted Diameter | 54 mm |
| for OE number | 05069083AA |
Important compatibility info
| Type | Oil Filter |
| Replaces | 10-ECO029; 10-ECO043 |
| Function | Oil Filter |
| Inner diameter 1 | 33 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter | 33 mm |
| Outer diameter | 62 mm |
| Length | 118 mm |
| Fitted Diameter | 54 mm |
| for OE number | 05069083AA |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Fitted Diameter | 70 mm |
| Length | 122 mm |
| Outer diameter | 84 mm |
| Inner thread | 3/4 x 16 UNF mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| for OE number | 2631027200 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Fitted Diameter | 70 mm |
| Length | 122 mm |
| Outer diameter | 84 mm |
| Inner thread | 3/4 x 16 UNF mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| for OE number | 2631027200 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Length | 118 mm |
| Replaces | 10-K0-006 |
| Fitted Diameter | 71 mm |
| Type | Oil Filter |
| Inner thread | M26 x 1,5 mm |
| Outer diameter | 94.6 mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| for OE number | 263304A001 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Length | 118 mm |
| Replaces | 10-K0-006 |
| Fitted Diameter | 71 mm |
| Type | Oil Filter |
| Inner thread | M26 x 1,5 mm |
| Outer diameter | 94.6 mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| for OE number | 263304A001 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Replaced by | 10-K0-005 |
| Length | 134 mm |
| Outer diameter | 93.5 mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| Inner thread | M26 x 1,5 mm |
| Fitted Diameter | 72 mm |
| for OE number | 263304A001 |
Important compatibility info
| Function | Oil Filter |
| Type | Oil Filter |
| Replaced by | 10-K0-005 |
| Length | 134 mm |
| Outer diameter | 93.5 mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| Inner thread | M26 x 1,5 mm |
| Fitted Diameter | 72 mm |
| for OE number | 263304A001 |
Important compatibility info
| for OE number | MN960320 |
| Length | 101 mm |
| Outer diameter | 76 mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| Inner thread | M20 x 1,5 mm |
| Fitted Diameter | 71.6 mm |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
Important compatibility info
| for OE number | MN960320 |
| Length | 101 mm |
| Outer diameter | 76 mm |
| Filter type | Spin-on Filter |
| Inner thread | M20 x 1,5 mm |
| Fitted Diameter | 71.6 mm |
| Type | Oil Filter |
| Function | Oil Filter |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023









