Battery Chargers
Important compatibility info
| Charge Rate | 2 A |
| Trickle Charge | Maintains |
| Other Part Number | TM500 V3 |
| Charging Voltage | 12 V |
Important compatibility info
| Lithium Charge Capacity (up to) | 3 Ah - 120 Ah |
| Trickle Charge | Maintains |
| Other Part Number | TM276 |
| Charge Rate | 10 A |
| Charging Voltage | 12 V |
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Other Part Number | TM232 |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 4 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 12 Ah - 160 Ah |
Important compatibility info
| Charge Rate | 1.25 A |
| Other Part Number | TM632-PR |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| 12V Charge Capacity (up to) | 6 Ah - 60 Ah |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 15 Ah |
Important compatibility info
| Charge Rate | 0.8 A |
| Other Part Number | TM452 |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2.5 Ah - 38 Ah |




