Battery Chargers
Important compatibility info
| Length | 190 mm |
| Height | 58 mm |
| Width | 118 mm |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 30 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 30 Ah - 300 Ah |
Important compatibility info
| Height | 60 mm |
| Length | 210 mm |
| Width | 120 mm |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 20 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 20 Ah - 200 Ah |
| Other Part Number | 12V 20A |
Important compatibility info
| Other Part Number | 12V 3.8-5A |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charging Voltage | 12 V |
| Length | 150 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 70 mm |
| Charge Rate | 4 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 48 Ah |
Save NAN%
LIST PRICE £
WAS £0
Important compatibility info
Save NAN%
LIST PRICE £
WAS £0




