Battery Chargers
Important compatibility info
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 10 A |
| Length | 195 mm |
| Height | 55 mm |
| 12V Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 100 Ah |
| Width | 240 mm |
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Width | 65 mm |
| Length | 168 mm |
| Charge Rate | 5 A |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 5 Ah - 60 Ah |
| Height | 40 mm |
| Trickle Charge | 1 Ah - 120 Ah |
Important compatibility info
| Other Part Number | 12V 8A |
| Length | 345 mm |
| Lithium Charge Capacity (up to) | 4 Ah - 100 Ah |
| Width | 235 mm |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charging Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 8 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 8 Ah - 100 Ah |
| Height | 65 mm |
Important compatibility info
| Height | 60 mm |
| Length | 210 mm |
| Width | 120 mm |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 20 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 20 Ah - 200 Ah |
| Other Part Number | 12V 20A |




