Battery
Categories
Important compatibility info
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 710 A |
| Width | 173 mm |
| Height without pole | 183 mm |
| Voltage | 12 V |
| Height | 198 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 56 Ah |
| Warranty | 2 year warranty |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| PHCA (5 sec) | 1300 A |
| Marine Cranking Amperage (MCA) | 810 A |
| Terminal Type | Dual Terminal |
| Type | AGM |
| Ampere-Hours | 60 A |
| Length | 277 mm |
Important compatibility info
| PHCA (5 sec) | 1500 A |
| Marine Cranking Amperage (MCA) | 1050 A |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 62 Ah |
| Battery Type Code | 34-PC1500 (ODX-AGM34) |
| Height | 201 mm |
| Length | 277 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 68 A |
| Weight | 22500 |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 850 A |
| Terminal Type | Standard |
| Height without pole | 185 mm |
| Width | 173 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Other Part Number | M8 Threaded Terminals |
| Length | 395 mm |
| Terminal Type | Female Thread |
| Height | 264 mm |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Right |
| Weight | 27600 |
| Width | 105 mm |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 92 Ah |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 61 A |
| Terminal Type | Standard |
| Height without pole | 188 mm |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Battery Type Code | 34-790 (ODP-AGM34) |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 792 A |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 57 Ah |
| Width | 173 mm |
| Height | 201 mm |
| Length | 274 mm |
| Weight | 21100 |
| Voltage | 12 V |
| PHCA (5 sec) | 1500 A |
| Marine Cranking Amperage (MCA) | 990 A |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| DIN / ISO | 8719076048763 |
| Width | 78 mm |
| Height | 48 mm |
| Length | 154 mm |
| Warranty | 5 year warranty |
Important compatibility info
| Warranty | 1 year warranty |
| Other Part Number | M8 Threaded Posts |
| Weight | 20400 |
| Length | 191 mm |
| Height | 235 mm |
| Width | 202 mm |
| Voltage | 6 V |
| Terminal Type | Threaded Post |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | One terminal Front, One Terminal Back on Diagonal |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 103 Ah |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 75 A |
| Voltage | 12 V |
| Width | 182 mm |
| Terminal Type | Standard |
| Length | 300 mm |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 82 Ah |
| Marine Cranking Amperage (MCA) | 1070 A |
| PHCA (5 sec) | 1750 A |
| Battery Type Code | PC1750 |
| BCI Group | 65 |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 930 A |
| Weight | 24600 |
| Height | 184 mm |
| Type | AGM |
| Battery Capacity 5h (Ah) | 60 Ah |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Type | Female Thread |
| Type | Gel |
| Ampere-Hours | 70 A |
| Voltage | 12 V |
| Length | 260 mm |
| Width | 171 mm |
| Height | 210 mm |
| Extra Description | Sonnenschein GF |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Weight | 27700 |
| Length | 353 mm |
| Height | 190 mm |
| Width | 175 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 80 A |
| Terminal Type | Standard |
| Type | AGM |
| Battery Capacity 5h (Ah) | 69 Ah |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 890 A |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Battery Type Code | 019 AGM |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 88 Ah |
| Marine Cranking Amperage (MCA) | 1070 A |
| PHCA (5 sec) | 1800 A |
| BCI Group | 49, L5 |
| Key Words | 890A; 80Ah; 2Yr Warranty; 353x175x190 |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Type | Female Thread |
| Battery Capacity 10h (Ah) | 100 Ah |
| Width | 173 mm |
| Additional Information | 110Ah / Group 31 AGM |
| Length | 330 mm |
| Ampere-Hours | 104 A |
| Voltage | 12 V |
| Height | 220 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Warranty | 1 year warranty |

