Battery
Categories
Important compatibility info
| Width | 175 mm |
| Length | 350 mm |
| Weight | 30000 |
| Height | 230 mm |
| Ampere-Hours | 115 A |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Type | Wet |
| Terminal Type | Standard |
| NCC Class | B |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Warranty | 1 year warranty |
| Length | 350 mm |
| Height | 174 mm |
| Width | 166 mm |
| Voltage | 12 V |
| Capacity | 65 Ah |
| Terminal Type | Female Thread |
| Type | AGM |
| Extra Description | Yuasa NPL |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
Important compatibility info
| Width | 176 mm |
| Voltage | 12 V |
| Height | 125 mm |
| Terminal Type | Female Thread |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Length | 165 mm |
| Ampere-Hours | 26 A |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 410 A |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Battery | with handles, AGM Battery |
| Filled Weight | 25.6 kg |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 850 A |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Extra Description | Leisure Batteries |
| Width | 175 mm |
| Hold-down Type | B03 |
| Cold-test Current, EN | 850 A |
| Voltage | 12 V |
| Height | 190 mm |
| Marine Cranking Amperage (MCA) | 1050 A |
| Port / Connector type | T1 |
| Function | Starter Battery |
| Type | Starter Battery |
| Ampere-Hours | 95 Ah |
| Suitable for (starter battery) | with central degassing |
| Length | 353 mm |
| NCC Class | A |
| Warranty | 4 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Type | Bolt Through |
| Height | 235 mm |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 63 Ah |
| Voltage | 12 V |
| Width | 139 mm |
| Length | 247 mm |
| Battery Capacity 5h (Ah) | 46.5 Ah |
| Ampere-Hours | 55 A |
| Warranty | 1 year warranty |

