Battery
Categories
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 6 A |
| Battery Type Code | YTZ7S Compatible |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 90 A |
| Type | AGM |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Length | 113 mm |
| Height | 105 mm |
| Width | 70 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 151 mm |
| Terminal Type | F2 Spade Terminal |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Left |
| Type | AGM |
| Ampere-Hours | 12 A |
| Width | 98 mm |
| Height | 98 mm |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 2.5 A |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 45 A |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Right |
| Type | AGM |
| Battery Type Code | YTR4A-BS |
| Terminal Type | F2 Spade Terminal |
| Height | 86 mm |
| Width | 49 mm |
| Length | 114 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Height | 131 mm |
| Width | 61 mm |
| Voltage | 12 V |
| Extra Description | YuMicron |
| Cold-test Current, EN | 60 A |
| Function | Starter Battery |
| Length | 121 mm |
| Hold-down Type | B00 |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 65 A |
| Type | Starter Battery |
| Terminal Type | 6 |
| Ampere-Hours | 5 Ah |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 151 mm |
| Height | 97.5 mm |
| Width | 65 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 7 A |
| Terminal Type | F2 Spade Terminal |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Left |
| Warranty | 1 year warranty |
